MSI GE72VR 6RF ısınma sorunu

MitOzzy

Kilopat
Daha fazla  
2 hafta önce Amerika'dan aldım laptobu. Sistem yük altında değilken %20 RAM kullanımı ve 42 derece CPU sıcaklığı gösteriyor. Dragon Center'dan baktığım zaman hatta bir kere 55 derece bile gördüm. Ve "balanced" seçeneği "high performance" seçeneğinden daha fazla ısıtıyor laptobu Dragon Center'a göre. Şunu da belirteyim ki Windows 10'dan kaynaklanan minik delaylar harici bi kasma donma olmadı. Ama değerler bana biraz fazla geldi, siz ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Prime95 işkence testini çalıştırıp sıcaklık değerlerini kontrol edin.
Testi yaptım 83 derece oluyor maksimum. Fanlar 6000rpm olunca ise 77 gösterdi program. Ama boştayken bazen 35-36 bazen de 42-43 oluyor ani artıyor. Dediğim gibi 55 gördüm bir keresinde. Dragon Center da ilk tıklayışta açılmıyor ve klavye ledlerini kıpkırmızı yapıyor.

Fanın Rpm değerini arttırabilirsin. Yük altında ki sıcaklığı kaç derece?
Deneme fırsatı bulamadım daha maalesef

Testi yaptım 83 derece oluyor maksimum. Fanlar 6000rpm olunca ise 77 gösterdi program. Ama boştayken bazen 35-36 bazen de 42-43 oluyor ani artıyor. Dediğim gibi 55 gördüm bir keresinde. Dragon Center da ilk tıklayışta açılmıyor ve klavye ledlerini kıpkırmızı yapıyor.

Deneme fırsatı bulamadım daha maalesef

83 derece fena değil. Bilgisayarınızda sorun yok.

Kaç derece olması gerekiyor fena degilden gayet iyiye geçmesi için

Ya zaten tam yükte 90 Santigrat'ın üstüne çıkmadığı sürece mükemmeldir. Kafaya takma ısınmasını, bu bilgisayarlar tam anlamıyla canavar olduğu için ısınacak zaten. 2 Kiloluk cihazdan da daha düşük sıcaklık bekleme.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı