MSI GE73 7RD Raider Gaming Laptop ekranda bozulmas sorunu

d4edric

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar!

2 yılını dolduran ve 2 kez garantiye gidip gelen (Menteşe Kırılması) MSI GE73 7RD Raider bilgisayarımda aşağıdaki ekran görüntülerinde olduğu üzere bir görüntü sorunuyla karşı karşıya kaldım. Her zaman olmuyor. Hani bazen elektrik çok ani gidip-gelir ya... Ekranın sağ tarafında belli bir kesitten sonra oluyor bazen bazı uygulamaların iç arayüzünde oluyor nedenini anlamıyorum. Bios, ekran kartı sürücülerinin güncelliğini kontrol ettim. GeForge Experience de kullanıyorum. Genellikle sürücüler güncel oluyor.
Bu konuda yardımı-bilgisi-yorumu olan var mı?
Msi (2).JPG
Msi (1).JPG

Enseyi hemen karartmayalım. RAM'leri söküp temizleyip takalım. Önce tek RAM takın kullanın aynısı olursa diğer RAM'i takıp deneyiniz.

Sağ olun arkadaşlar. Şöyle bir şeyi de açıklayayım 2 yıldır birçok oyunu (Witcher 3, Call Of Duty yeni sürümler vs.) ultra düzeyde oynattı. Ekran işlemcim GTX 1050Ti, onboardda ise İntel HD 630 ekrandan olsa görüntü dahi alamayız ki bir çok sefer yaşamışlığım var önceki bilgisayarlarımda. Ben de ramden olduğunu düşünüyorum. Paintte ekran boyu bir boş alana siyah boya döküyorum aynı mesele orada olmuyor ama dediğim gibi bazı yazılımların (Steam, GeForge Experience gibi) arayüzlerinde oluyor. Çok önemli bulmasam da bazen sinirlerimi bozmuyor değil.
Yine en yüksek grafiklerde oynadığım ETS 2’den MSI Afterburner ölçümleri ısı miktarları ve kullanımlara da bakınız oyun içinde sürüş esnasında yapmıyor ama menü arayüzünde yapıyor
image.jpg

Şöyle göstereyim:
image.jpg

yeşilimsi pixelleri görebilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı