Msi GE73 8RF-208TR vs Monster Tulpar T7 V16.1.1 17.3"

Sonsuzheycan

Decapat
Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta da merak ettiğim gibi, yeni bir oyuncu bilgisayarı almak istiyorum. Fiyatlara takılmayın. Hangi bilgisayarı alırsam daha uzun vadeli ve daha yüksek performans ile yüksek kalitede oyun oynayabilirim? Far Cry 5, GTA 5, ARK gibi oyunlarda; hangi bilgisayar ile drop yemeden fazla FPS alabilirim?

Şimdiden Teşekkür Ederim.

Bütçe sıkıntısı yoksa tabii ki MSI almak mantıklı olacaktır. 1070 var içinde sonuçta... RAM'i de daha yüksek. Tam bütçe söylerseniz "Daha uygun bir şey bulabilir miyiz?" diye bakarım.

MSI GE73VR 8RF(Raider)-210XTR Intel Core i7 8750H 32GB 2TB + 256GB SSD GTX1070 Freedos 17.3" FHD Taşınabilir Bilgisayar

Yerinizde olsam bunu alırdım. Vatan'dakiyle her şeyi aynı donanım olarak, sadece Windows yüklü gelmiyor. Windows yüklemek de kesinlikle zor değil. 15bin tl ya da 13tl eder mi derseniz de Hepsiburada 20 Haziran KDV indirimi ile 10bin tl idi. Temmuz içinde yeni bir indirim olacak, 10 ila 11bin tl arası olacaktır.

Kartım internete kapalı pek güvenmiyorum internetten yapılan alışverişlere ama önerin için teşekkür ederim.
Bütçe sıkıntısı yoksa tabii ki MSI almak mantıklı olacaktır. 1070 var içinde sonuçta... RAM'i de daha yüksek. Tam bütçe söylerseniz "Daha uygun bir şey bulabilir miyiz?" diye bakarım.

Bütçe biraz sıkışcak MSİ alınca tabi böyle 10 bin lira civar güzel bir oyuncu bilgisayarı biliyorsanız neden olmasın, Teşekkürler.

Çok saçma bir karşılaştırma olmuş. Bir tarafta 7500 liralık cihazda bir tarafta tam iki katı tutarındaki bir bilgisayar. Bu kadar para verilmesine karşıyım. Alienware bile 11-12 bin lira civarında geziyor aynı ekran kart modeli ile. Bence o model alınabilir ona da bakın. Ama bana göre en mantıklısı Monster' in masaüstü işlemcili kullandıkları modellerden birini almanın yönünde yeni nesil mobil işlemci de olabilir. Hatta yeni nesil işlemcili laptop almanı tavsiye ederim ilerde işlemciyi zorlayan oyunlar olduğunda üstesinden rahatça gelir. İ7 7700HQ AC Origins' te bile zorlanabiliyor bazen. Sabredebilirsiniz şuan laptoplar oldukça pahalı fiyatlarını haketmiyor belki sene sonuna doğru cihazlar fiyatları yerine gelir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı