Tulpar T7 V15.1 vs MSI GS73 Stealth 8RF-034XTR

Hm. 17 inç. seçimi de bir örnek ama işte laptop kullanıcıları standart 15.6 inç modelleri çok kullanıldığından ve seçildiğinden o modellere daha çok yoğunlaşmakta. En iyisi beklemek olacaktır. İlla seçilecekse iki seçenek arasında monster seçimi daha uygun gibi technopat' ta incelemişti hatta. Sene sonuna kadar vakit varsa mutlaka yeni nesil ekran kartlı laptoplar en mantıklısı olacaktır. Daha iyi bir tasarıma sahip ve o ekran karta uygun bir soğutmayla gelebilir modeller.

Doğrudur Bingöl de çalışıyorum işte burası biraz sıkıcı masaüstü bilgisayarımıda getiremedim almışken uzun ömürlü beni üzmeyecek bir şey almak istiyorum da 15 bin verdiğin halde isteklere uygun laptop yok sanki
Bilgisayar zaten masaüstü işlemcisi kullandığı için kalın. Pil durumu dediğiniz zaman ise zaten masaüstü alternatifi bir bilgisayar genelde prize takılı durmak zorunda. Fakat güç tasarrufu modu açık parlaklık en az gibi faktörlerde sizi ~2.5 saat çıkarır.

2,5 saat götürür diye düşünüyorum bende extra bataryada alacağım yeterli olur diye düşünüyorum.

O seçtiğiniz bilgisayarlar elbet sizi oldukça ileriye götürür ancak fiyatıda göze aldığımızda hak etmediğini düşünüyorum. Özellikle yeni nesil ekran kartları da çıktığı zaman performans çok daha iyi olacağından üst düzey laptop seçiminde bence yeni nesil almak çok daha mantıklı o fiyat segmentinde bile 1080 ekran kartlı laptop seçilebilir. Yani bence daha çok hesaplı düşünmek lazım. Zamanında 980m bile lüks derken 1060' ı gördükten sonra yüzüne bakmıyoruz :).

Monster almayın :D Clevo veya Tongfang tarafından üretilmiş bir bilgisayar kullanmak istemiyorsanız eğer...
Clevo veya Tongfang çok mu berbat laptop üreticisi? Hayır. Bu laptopları Türkiye'de güzel bir servis hzimetiyle bize sagladıgı için Monster almak avantajlı bence. Ayrıca MSİ veya ROG'larda markaya da para vermiş oluyorsun

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı