MSI GE73 8RF RAİDER Hakkında Sorularınızı Alabilirim

Aynı pc den bende de var. En ağır oyunlarda bile sıcaklıklık 80-88 arası evet hiç 90 ı görmedim henüz. Mesela Pilin güç seçeneklerinden En yüksek işlemci kullanımı performansını %95 e düşürdüm 85 i gören CPU-GPU sıcaklığı bu sefer 70 i geçmedi. Tabi bununla beraber ekran kartının hepsi kullanılmadığı için performans kaybı oldu hafif donmalar falan. Ama performansı tekrar %100 e çektiğimde Ekran kartı kullanımı %100 lere yaklaşıyor haliyle sıcaklıklarda tekrar 85 lere çıkıyor. Yani demem o ki; Sistem iyi olduğundan sogutma iyi oldugundan 85 i geçmiyor yoksa herhangi bir şekilde kendini kısıtlamasından dolayı değil. Daha ağır oyunlarda eminim ki 90 ları rahat görür. O da sistemin kaderi yani ona yapabilecek birşey yok.

Eki Görüntüle 348248
Bende 970 Evo M.2 SSD taktım. Dediğin gibi arkasını açmak özellikle hava üfleyen arka kısımların dişleri çok zorladı beni. Oyunları Samsung SSD ye kuruyorum. Okuma yazma hızı kendi içersinde çıkan 128 gb lik Kingston da 1500 iken benim taktıgım samsungda 3000. İki katı fark var okumada..
İlk başta kendi içersinde çıkan kingstona oyun kurdugumda sonra da Samsunga oyun kurdugumda her zamanki ayarlarda msela GTA 5 fanlarda daha az üflüyordu daha az ısınıyordu onu farkettim. Samsung biraz iyileştirmişti sanki. Ama format attıktan sonra Samsunga oyunu kurdum sanki Kingstona kurmus gibi yine ısınmaya başladı. Driverlar güncel herşey güncel eminim ama eskiden yapıp şimdi yapmadıgım ne varsa o bilgisayarı biraz daha ısıtıyor.
Dediğimi anlamadınız Technopatın bu laptobu incelemesinde kaç dereceye çıakrsa çıksın 3.9 un altına inmiyordu ghz bende 80 i geçince düşmeye başlıyor.Pil ayarlarından performansı seçtim dragon centerdanda turboyu seçtişm fakat olmadı başka bir ayar mı var?Nasıl düzeltebilirm yada bu bir sorun mu?
Yardımcı olabilecek yok mu?

Son düzenleme:
Bu cihazı dikey tuttupmsallayınca sağ alt köşeden sanki içinde bir parça oynuyormuş gibi bir ses geliyor.vatan daki teşir ürününde de aynı ses vardı .Sizinkinde de var mı?

İyi düşün sonradan pişman olma. Dolar belki 10 küsurü görecek ülkede yarın ne olacağı belli değil. :)

Ah şu mesajları görünce "ne günlerdi be..." dedim. Daha birkaç sene önce "ya dolar ileride 10TL olursa diye endişelenirken, şu an dolar 18 TL. Üç kuruşluk bilgisayarlara servet ödüyoruz... 2019'da 13.000 TL'ye aldığım bilgisayarımın muadilleri şu an 80.000 TL olmuş...

Yeni konular

Geri
Yukarı