MSI GE73 Raider RGB 8RF Menteşe Sorunu

Asrın Yılmaz

Decapat
WhatsApp Image 2019-06-26 at 4.58.33 PM (1).jpeg
WhatsApp Image 2019-06-26 at 4.58.33 PM.jpeg

Tam 2 ay önce MSI'ın GE73 Raider RGB 8RF modelini almıştım. Almadan önce yaptığım araştırmalarda hep kronik bir menteşe problemi olduğundan bahsedilmişti ancak markaya olan güvenimden tüm o yorumları göz ardı etmiştim. 12.000 TL'ye aldığım bir gaming laptopun hiçbir şey yapmamış olmama rağmen, sadece taşırken aç kapa yapmaktan menteşesinin kırılması bir hayli üzücü. Yakın zamanda yaptığım araştırmada MSI'ın teknik servisinin bunu garanti kapsamında onardığını öğrendim ve müşteri hizmetleriyle konuştuğumda kargo ile göndermemi söylediler ancak ben bu bilgisayarı kapatamıyorum. Bilgisayar sabit durduğu sürece sıkıntısı yok ancak kapağı ileriye veya geriye hareket ettirmeye çalıştığım an menteşeden yukarı doğru ekran ikiye ayrılmaya başlıyor. Ben bu bilgisayarı nasıl kargo ile gönderebilirim ki bu haldeyken?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durumu onlara anlatın onlar yardımcı olacaktır. Veya şehrinizde teknik servisi var ise MSI ın doğrudan oraya götürebilirsiniz.

Bu bilgisayarın GE73 7 Raider modeline sahibim. Aynı sorun benimde başıma gelmişti darbe yok, düşme yok vs. hiç bir etkim olmadan. Sanırım işlemci ısısının 80-90 dereceleri görmesi ve o menteşe bölümüne çok yakın olmasıyla alakalı bir genleşme gibi bir durum meydana getiriyor, belli bir süre sonra aç kapat yaparken ayrılıyor. Aradım kargo numarası verildi gönderdim açık bir şekilde sorunu yazdıktan sonra, güzelce ilgilenildi ve gereken parçaların değişimi yapıldı 80-90 dereceleri görmesini de sorun şeklinde yazıp gönderdim. Soğutma modülü değiştirildi işlemci ısısı şuan en sağlam oyunlarda 70 dereceyi geçmiyor ve bunlar hiç bir ücret istenmeden yapıldı. Kapatmaya gelince menteşenin tuttuğu yerden parmaklarınızla sağlam bir şekilde destekleyerek diğer elinizle aynı oranda yavaşça kapağı indirerek kapatabilirsiniz dikkatlice yaparsanız hiç bir zarar vermezsiniz. Ve bilgisayarın üzerine menteşe sorununu belirten not şeklinde yazı bırakın ona göre davranılır zarar verilmeden açarlar. 800 KM mesafeden pazartesi günü İstanbul'a gönderdim çarşamba günü bilgisayarım elimdeydi. Gönlünüz ferah olsun doğru tercih 🤗

Merhabalar bugün sabah aynı sorun benimde başıma geldi ama garanti biteli 6 ay olmuş. Laptopu gözüm gibi koruma rağmen bu sorunla karşılaştım. Ne yapacağım bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• 01.jpg
    01.jpg
    166,4 KB · Görüntüleme: 275
Laptopu teknik servise gönderin, hallederler. Daha öncede farklı bir sorun yüzünden göndermiştim, 1 hafta içinde sorunu çözüp geri gönderdiler.

Bir elinizle oradan desteklerken kapatın. Daha önce benzer bir sorun yaşadım. O kendiliğinden olmamıştı ama olay aynı. Siz katlarken tersine bir kuvvet oluştuğu için ayrılıyor. O kuvvete karşı kuvvet oluşturduğunuzda ise kapanıyor. Sürekli bunu yaparak kullanın demiyorum ama bu şekilde kapatamadığınızı mazeret göstererek servise göndermemeniz bence saçma.

Arkadaşlar garantisi bitti laptopun.
Esasında çalışmasını etlileyen bir sorun yok. 2.5 sene önce 6200 lira para vermiştim. Tam garanti bitti böle biley oldu
Laptopu teknik servise gönderin, hallederler. Daha öncede farklı bir sorun yüzünden göndermiştim, 1 hafta içinde sorunu çözüp geri gönderdiler.
Hocam garanti süresi bitmiş durumda.

Son düzenleme:
Arkadaşlar garantisi bitti laptopun.
Esasında çalışmasını etlileyen bir sorun yok. 2.5 sene önce 6200 lira para vermiştim. Tam garanti bitti böyle biley oldu.

Hocam garanti süresi bitmiş durumda.

Hocam selamlar. Aynı problemi yaşıyorum. Hatta daha kötüsü menteşe direkt kırıldı, bir kısmı ekran çerçevesinin içinde kaldı. Siz çözebildiniz mi sorununuzu? Benimkinin de aynı şekilde garantisi bitmiş durumda.

Hayır hocam çözemedim. Daha doğrusu msi müşteri hizmetlerinide aramadım. Arasamda garantisi bitmiş bir ürüne hizmet vereceklerini zannetmiyorum. İyi günler.
msi neden hatalı ürünlerine sahip çıkmıyor anlamıyorum o kadar para verdim, laptopu o halde gördükce kendimi keriz gibi hissediyorum, msi diyoruz dünya markası sahip çıkar malına ama nafile.. çöööp kısaca..

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı