MSI GE73VR sıvı teması

TackleBarry

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarıma yanlışlıkla bir kupa bardağın 1/5 kadarında touchpad ve space tuşu etrafına çay döküldü üst tarafa sıçramadı. Direk bilgisayarı kapatıp üstünü temizledim. Ters cevirdim ve kurutma makinesi ile her yerini iyice kuruttum. Gece yatarken ters cevirip öyle yattım. Cihaz sorunsuz çalışıyor hiçbir problem çıkmadı. Benim korkum servis sıvı teması tespit edebilir mi içine sıvı temas ettiğini düşünmüyorum. Ettiyse bile en fazla 1-2 damla olacaktır. Çünkü touchpad üstüne döküldü. Yardımcı olun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavyeye dökülüp klavye tuşlarının arkasına çay suyu tam temas edip kalsaydı oradaki padlerde damla şeklinde saklanıp kurumadan kalması biraz daha büyük ihtimal dahilindeydi (laptopun klavye arksındaki padler hemen açılıp temizlenmediğinde) şeklinde düşünüyorum. Touchpad'le temas süresinin çok az olması ve onu hemen ters çevirmeniz bu düşük ihtimali daha azaltıyor kanısındayım. Sanırım toucpad'lerin arkasındaki padler klavye arkasındakiler kadar sıvı temasına çok hassas değillerdir diye biliyorum. Neden bu konuda biraz kaygılı gibisiniz, normal çaışması devam ettiği halde garanti süresi bitmeden periyodik/ücretsiz bir bakıma mı girecektir bu laptopunuz? Kolay gelsin.

Klavyeye dökülüp klavye tuşlarının arkasına çay suyu tam temas edip kalsaydı oradaki padlerde damla şeklinde saklanıp kurumadan kalması biraz daha büyük ihtimal dahilindeydi (laptopun klavye arksındaki padler hemen açılıp temizlenmediğinde) şeklinde düşünüyorum. Touchpad'le temas süresinin çok az olması ve onu hemen ters çevirmeniz bu düşük ihtimali daha azaltıyor kanısındayım. Sanırım toucpad'lerin arkasındaki padler klavye arkasındakiler kadar sıvı temasına çok hassas değillerdir diye biliyorum. Neden bu konuda biraz kaygılı gibisiniz, normal çaışması devam ettiği halde garanti süresi bitmeden periyodik/ücretsiz bir bakıma mı girecektir bu laptopunuz? Kolay gelsin.

Kaygım su sekilde genellikle touchpad etrafına dökülsede spase ve etrafına da döküldü biraz yani klavye alt kısmı ordan 1-2 damla bile sistemime zarar verir mi diye süpeleniyorum. Döküldükten sonra çok hızlı davrandım. 10 dakika saç kurutma makinesi ile kuruttum açtım. Gece yatarkende dikey bir sekilde icinde sıvı varsa dışarı cıksın diye bıraktım. İlerde herhangi bir sorun yaşarsam diyelimki sıvıdan tamamen alakasız bir olaydan anakartım yandı. Adamlar sıvı temas etmiş bilgisayara derse diye korkuyorum. Bilgisayarım daha 1 aylık daha 2 yıl 3 aylık garantisi var yok olmasından korkuyorum.

Son düzenleme:
Hızlı davrandıysanız sorun yok gibi görünüyor. Zira bu gibi sorunlar hemen çıkmayabiliyor. Önerim o civarda oksitlenme, kabarma vs olup olmadığına bakmanız... Ayrıca fan bakımı vs. diye servise gönderebilirsiniz. Orada güzel bir temizlik yapılır...

Hızlı davrandıysanız sorun yok gibi görünüyor. Zira bu gibi sorunlar hemen çıkmayabiliyor. Önerim o civarda oksitlenme, kabarma vs olup olmadığına bakmanız... Ayrıca fan bakımı vs. diye servise gönderebilirsiniz. Orada güzel bir temizlik yapılır...

Fiziksel görüntüde hiçbir sıkıntı yok yinede servise göndermelimiyim?

Fiziksel görüntüde hiçbir sıkıntı yok yinede servise göndermelimiyim?
Yaşadığınız sorunu anlatmayın. Sadece bilgisayarım ısınıyor vb. diye gönderin. Orada da büyük ihtimal tozunu alıp temizleyip macun yenileyip göndereceklerdir. Hani dedim temizler gönderiverirler diye... :)

Ha şuan sıkıntı yoksa dokunmayın. Zira belki hiç sorun çıkmayabilir.

Yaşadığınız sorunu anlatmayın. Sadece bilgisayarım ısınıyor vb. diye gönderin. Orada da büyük ihtimal tozunu alıp temizleyip macun yenileyip göndereceklerdir. Hani dedim temizler gönderiverirler diye... :)

Ha şuan sıkıntı yoksa dokunmayın. Zira belki hiç sorun çıkmayabilir.

Benim korkum ilerde bir sorun yaşarsam sıvı ile alakasız en ufak bir sıvı tespit edip sırf ödememek için sıvı girmiş demeleri çünkü bilgisayarım daha yeni.

Benim korkum ilerde bir sorun yaşarsam sıvı ile alakasız en ufak bir sıvı tespit edip sırf ödememek için sıvı girmiş demeleri çünkü bilgisayarım daha yeni.
Bu safhada yapacak birşey olmadığı için böyle söyledim. Sen yine de dikkat et...

Geri
Yukarı