Çözüldü MSI GE75 model laptop BIOS'una girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Petri

Kilopat
MSI GE75 modeli bir laptop kullanıyorum. BIOS'a girmek için f11 tuşuna sürekli basıyorum, bastıktan sonra daha önceleri başıma hiç gelmeyen bir şey oldu. Benden şifre (BIOS'a daha önce hiç şifre koymadığım için bunu söylüyorum) istedi, enter tuşuna basınca da ''invalid password'' hatası verdi, bunun üzerine ben de bilgisayarın kendi şifresini girip enter tuşuna tekrar bastım. Siyah ekranda sol üst köşede birkaç yazı çıktıktan sonra bilgisayar açılıyor. BIOS ayarlarına bir türlü giremiyorum, yardımcı olur musunuz?

@Yener K. @erme @kino

Çözüm
DELETE tuşu ile denediğimde de aynı sonucu aldım. Windows 11 kullanıyorum ve Valorant oynamak istedim. Secure Boot ile ilgili birkaç ayar yapmam lazım sanırım ama daha oraya gelemedim bile.
İlginç bir hata. Aynı modeli kullanıyorum, daha önce başıma gelmedi.
Windows üzerinden girmeyi denediniz mi? Hani Shift tuluna basarak restart atıp oradaki menüden falan BIOS'a giriliyor ya.. Tam hatırlamıyorum da onun gibi bir yol vardı.

Buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
DELETE tuşu ile denediğimde de aynı sonucu aldım. Windows 11 kullanıyorum ve Valorant oynamak istedim. Secure Boot ile ilgili birkaç ayar yapmam lazım sanırım ama daha oraya gelemedim bile.
hocam bildiğim üzere windows 11 valorant oynatmıyor. VAN9003 hatası alıyorsunuz büyük ihtimal.

Windows üzerinden girmeyi denediniz mi? Hani Shift tuluna basarak restart atıp oradaki menüden falan BIOS'a giriliyor ya.. Tam hatırlamıyorum da onun gibi bir yol vardı.

Buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Buldum.
Çok sağ olun hocam sayenizde BIOS'a girdim ve ayarları yaptım.

@heaxbey onu da denedim ama olmadı hocam.

Her ikinize de çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Geri
Yukarı