MSI GE75 Raider 10SFS-404XTR vs ASUS G712LW-EV034

ismetertekin

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar,

Yakın tarihte Monster Tulpar T7 v21.2.1 aldım ve özelleştirdim. 32 GB RAM ve 1 TB SSD ile. Fakat aldığımda direk denedim ve CS:GO'da bile kasmalar yaşadım. 20-30 FPS aldım en fazla ve hemen iade ettim cihazı. Şimdi 2 cihaz arasında kararsızım.

Açıkçası çok fazla oyun oynayan birisi değilim. En çok CS:GO oynuyorum.
Fakat yine de arada RDR2 ve Cyberpunk 2077 sorunsuz oynamak istiyorum. Yazılımcıyım aynı zamanda iş içinde kullanacağım makineyı.
Aslında hem fiyatdan hem de IPS panel olmasından dolayı ASUS düşünüyorum. Kullanmadığım 512 Samsung 960 Pro M.2 SSD diskim var. Bunu da 2. slota takarak 1 TB disk yaparım diye düşünüyorum. Ekstra olarak 16 GB RAM alırım (750 TL) bunuda 2.slota takarım diye plan yapıyorum. Bu işlemleri ASUS serviste yaptırabiliyor muyum bilmiyorum. Garanti bozulmaması için servis yapıyor ise orada da yaptırabilirim. Bu değişiklikleri yaptığımda iki cihaz arasında kalan farklar 2070 ve 2070 Super ve 144 Hz ve 240 Hz. Bu iki fark için bu kadar fark ödenir mi emin değilim. Özellikle kullanan arkadaşlar var ise rica ediyorum değerli yorumlarınızı paylaşır mısınız?

Herkese iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI tabii ki de. Hem RAM hem depolama hem de ekran kartı avantajı var. Bu arada 144 Hz üzmez ekran kartı MSI'ın iyi ve ben onu tavsiye ederim.

MSI tabii ki de. Hem RAM hem depolama hem de ekran kartı avantajı var. Bu arada 144 Hz üzmez ekran kartı MSI'ın iyi ve ben onu tavsiye ederim.

Hocam asus olur ise ram 32 yapacağım hdd 1 tb yapacağım. Tek fark ekran kartı ve ekran yenileme hızı kalıyor. Ayrıca msi tn panel asus ips panel. Bunun içinde 4000 lira fark ödemek mantıklı mı emin olamadım. Asıl öğrenmek istediğim msi soğutma konusunda çok daha iyidir bundan dolayı tercih et gibi şeyler aslında. Yada asus da kronik şöyle bir sıkıntı var gibi cevaplar.

Bence bekleyebiliyorsanız 3000 serisini bekleyin, değecektir.
Maalesef hocam. Çalışmak için pc ye ihtiyacım var. O yüzden bir cihaz tercih etmem gerekiyor. Bu iki cihazında benim kadar az oyun oynayan birine en az 5 yıl yeteceğini düşünüyorum ama yanılıyor muyum ?

Herkese merhabalar,

Yakın tarihte Monster Tulpar T7 v21.2.1 aldım ve özelleştirdim. 32 GB RAM ve 1 TB SSD ile. Fakat aldığımda direk denedim ve CS:GO'da bile kasmalar yaşadım. 20-30 FPS aldım en fazla ve hemen iade ettim cihazı. Şimdi 2 cihaz arasında kararsızım.

Açıkçası çok fazla oyun oynayan birisi değilim. En çok CS:GO oynuyorum.
Fakat yine de arada RDR2 ve Cyberpunk 2077 sorunsuz oynamak istiyorum. Yazılımcıyım aynı zamanda iş içinde kullanacağım makineyı.
Aslında hem fiyatdan hem de IPS panel olmasından dolayı ASUS düşünüyorum. Kullanmadığım 512 Samsung 960 Pro M.2 SSD diskim var. Bunu da 2. slota takarak 1 TB disk yaparım diye düşünüyorum. Ekstra olarak 16 GB RAM alırım (750 TL) bunuda 2.slota takarım diye plan yapıyorum. Bu işlemleri ASUS serviste yaptırabiliyor muyum bilmiyorum. Garanti bozulmaması için servis yapıyor ise orada da yaptırabilirim. Bu değişiklikleri yaptığımda iki cihaz arasında kalan farklar 2070 ve 2070 Super ve 144 Hz ve 240 Hz. Bu iki fark için bu kadar fark ödenir mi emin değilim. Özellikle kullanan arkadaşlar var ise rica ediyorum değerli yorumlarınızı paylaşır mısınız?

Herkese iyi akşamlar.
Hocam merhabalar bugün belirttiğin asusu sipariş verdim. Çok araştırdım ve asusu seçtim. İki gün sonra elimde olur. Bakalım

Hocam merhabalar bugün belirttiğin asusu sipariş verdim. Çok araştırdım ve asusu seçtim. İki gün sonra elimde olur. Bakalım
Hayırlı olsun hocam. Valla bende çok kararsız kaldım. Ama bütçeyi biraz daha zorlayıp ben aşağıdaki ürünü aldım. Bu arada aldığın cihaz için asus servis ile görüştüm ram ve ssd takviyesi için. Cihaza zarar vermediginiz surece Garantiyi bozmuyormuş. Bilgin olsun. Çünkü tek 16 ram de dar boğaz yapabiliyormuş bazı oyunlarda.

Hayırlı olsun hocam. Vallahi bende çok kararsız kaldım. Ama bütçeyi biraz daha zorlayıp ben aşağıdaki ürünü aldım. Bu arada aldığın cihaz için ASUS servis ile görüştüm RAM ve SSD takviyesi için. Cihaza zarar vermediginiz surece garantiyi bozmuyormuş. Bilgin olsun. Çünkü tek 16 RAM'de darboğaz yapabiliyormuş bazı oyunlarda.

Çok iyi sana da hayırlı olsun hocam bayağı üst düzey bir laptop almışsın. 16 yeter diye umuyorum zaten oyuncu değilim çok çok nadir oynarım, programlama için aldım aldım da sadece aldığım satıcının (teknora) ürünü aldıktan sonra bayağı kötü yorumlarını gördüm, ikinci el açık gönderiyor dediler umarım problem çıkmaz o kadar ücret ödüyoruz.

Çok iyi sana da hayırlı olsun hocam bayağı üst düzey bir laptop almışsın. 16 yeter diye umuyorum zaten oyuncu değilim çok çok nadir oynarım, programlama için aldım aldım da sadece aldığım satıcının (teknora) ürünü aldıktan sonra bayağı kötü yorumlarını gördüm, ikinci el açık gönderiyor dediler umarım problem çıkmaz o kadar ücret ödüyoruz.
Inşallah sorun yaşamazsın dostum. Ben senin aldığın ürünü alacağım diye yazıştım aslında firma ile. Ben ram takacağım 3200 mhz mi 2933 mhz mi diye soru filan sordum. Anında cevapladılar. Asustan aldıkları teknik özellik dosyalarını filan paylaştılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı