MSI GE75 Raider 9SF-404XTR vs Asus ROG G731GW-EV001

Hangisini tercih etmeliyim?

• Oy verenlerin toplamı
    18

smhklycgl

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Workforce Management Analist
Merhaba,

Aralık ayı gibi laptopumu değiştirmeyi planlıyorum, şu an MSI GE serisi emektar bir laptopum var.

Almayı düşündüğüm cihaz ortalama 15bin TL civarında ancak bir çok alıveriş sitesinde aynı özelliklere yakın iki ürün görüyorum ve karar veremiyorum.

Ürünlerden birisi MSI GE75 Raider 9SF-404XTR, diğeri ise Asus ROG G731GW-EV001 (hepsiburada.com linkleri aşağıda).

Laptop özelliklerini kıyasladığımda benim görebildiğim tek fark ASUS marka cihazın HDD 'i 5400 RPM iken MSI marka cihazın HDD'nin 7200 RPM olması.

İki laptopu da kullanan yada laptoplar ile ilgili bilgi sahibi olan varsa beni hangi cihazı seçeceğim konusunda yönlendirebilir mi?

Bir diğer merak ettiğim konu ise bu iki markanın da servis kalitesi, bu konuda da tecrübe sahibi olan paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleme:
Şuan Msi ge75 Raider 9SF modelini kullanıyorum sorun varsa alabilirim, bu laptobdan önce Asus Rog serisi bi gaming laptop kullanıyordum o da üst seviyeydi fakat tabi 2016 şartlarına göre, iki markayada vakıfım kısacası.

Şuan Msi ge75 Raider 9SF modelini kullanıyorum sorun varsa alabilirim, bu laptobdan önce Asus Rog serisi bi gaming laptop kullanıyordum o da üst seviyeydi fakat tabi 2016 şartlarına göre, iki markayada vakıfım kısacası.

_gökbörü, öncelikle burada olduğun için teşekkürler, almayı düşündüğüm leptoplardan birini kullanıyor olman benim için büyük avantaj.
Sen cihazı aldığında karşılaştığın bir sorun oldu mu ? Eğer olduysa nasıl çözüm yolu buldun ?
Cihazın ses kalitesi tatmin edici mi ?
Özellikle yüksek cpu ve gpu kullanımı olan oyunlarda cihaz çok ısınıyor mu ? Fanlar soğutma konusunda yeterlimi ?
Cihazın kasa malzemesinin kalitesini nasıl ? Bazı markaların kasaları zamanla eğrilip bükülmeye çok müsait oluyor elinde tuttuğunda bile bu esneme hissi yaşatabiliyor hatta.

Yada sen cihaz hakkında olumlu olumsuz görüşlerini paylaşabilir misin ?

IPS ekran diyor asus. Çok önemli bir fark. Yarın bir gün satma zamanı gelir önemli bir avantaj olur satmak içinde ki sende faydasını yıllarca göreceksin.

melik taşdemir, önemli bilgilendirmen için teşekkür ederim. Açıkçası aldığım ürünü bir problem sebebiyle soğumadığım sürece satmayı düşünmem ama söylediğin IPS panel farklı kullanım sırasında da görsel deneyimi üst seviyeye çıkaracağını düşünüyorum.

_gökbörü, öncelikle burada olduğun için teşekkürler, almayı düşündüğüm leptoplardan birini kullanıyor olman benim için büyük avantaj.
Sen cihazı aldığında karşılaştığın bir sorun oldu mu ? Eğer olduysa nasıl çözüm yolu buldun ?
Özellikle yüksek cpu ve gpu kullanımı olan oyunlarda cihaz çok ısınıyor mu ? Fanlar soğutma konusunda yeterlimi ?
Cihazın kasa malzemesinin kalitesini nasıl ? Bazı markaların kasaları zamanla eğrilip bükülmeye çok müsait oluyor elinde tuttuğunda bile bu esneme hissi yaşatabiliyor hatta.

melik taşdemir, önemli bilgilendirmen için teşekkür ederim. Açıkçası aldığım ürünü bir problem sebebiyle soğumadığım sürece satmayı düşünmem ama söylediğin IPS panel farklı kullanım sırasında da görsel deneyimi üst seviyeye çıkaracağını düşünüyorum.
yani mesela şu an elindekini satma zamanı geldi ya, öyle düşün 6-7 sene sonrasını

Malzeme kalitesi üst seviye, ses yeterli mesela bahsettiğim 2016 model laptobumda ses daha iyiydi fakat bu modelinki de kötü değil yeterli seviye hoparlörler altda olduğu için kapatıcak şekilde pozisyonlanırsan misal dize tamamen yapıştırma gibi ses sorun yaratabilir fakat düz bir masada gayet yeterli. Soğutması çok iyi çalışıyor fakat bir o kadarda kuvvetli ısınıyor 9750h işlemcilerin tamamı böyle undervolting işlemi ile bu sorunu da çözdüm şuan 70 derecelerde cpu'um oyunda yük altında panel konusuna gelirsek bu model kimi yerlerde IPS kimi yerlerde IPS seviyesinde yüksek kalite TN olarak geçiyor renkler çok canlı benim 2016 model IPS renk kalitesi ondan yüksek yüksek derecelerde net görüşde veriyor ışık sızması bende yok belki şansıma bilmiyorum. Hangi cihazı alırsan al o premium hissini gerçekten hisettiriyor cihaz .
Gelelim para konusuna kesinlikle ama kesinlikle indirim zamanı al mutlaka kdv indirimi olur black friday olur marka indirimi olur fakat indirimde al, asus laptoplarına kalitesiz hdd koyuyor çok fazla sesli çalışıyorlar ha harici alıp değişirsin o ayrı. Sonuç olarak hangisi daha uyguna denk gelirse onu alırdım ikisi de kuruşu kuruşuna aynı olsaydı Msi alırdım ben.

Asus rog serisinden memnunmuydunuz bende bu cihazı almayi düşünüyorum

Asus rog serisinden memnunmuydunuz bende bu cihazı almayi düşünüyorum

Asus güzel marka modeli iyi araştır kronik sorunları olan bir seri alırsan uğraşır durursun, modelin yotube'dan incelemelerini izle, benim önerim gaminga laptop 15 inch alınmaz benim eskiside öyle idi 17 inch al mutlaka, aynı fiyata denk getirsem ben Msi alırdım şahsen fakat Asus da çok iyi marka dediğim gibi servis sistemi falan baya profesyonel.

Son düzenleme:
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, oyun pek oynamıyorum ,günlük kullanım ve autocad kullanıcam, gaming serisi alma nedenim soğutma sistemlerinin çok iyi olmasi diğer bilgisayarların soğutma sistemleri çok kötü ve herhangi bir arıza durumunda sökmek için tüm cihazı açıyorlar ve cihazin montajı pres ile yapıldığı için direk kırılıyor ,bu cihazı beğenme sebebim ise i7 olması 9.nesil işlemci , ve direk ssd var, rgb klavye olduğu için , bu ürünün kronik sorunu olup olmadığını you tube da nasıl bir arama yaparak ulaşabilirim, msi buldum ama rgb klavye değil birçoğu bu yüzden tercih etmek istemedim

Soğutması çok iyi çalışıyor fakat bir o kadarda kuvvetli ısınıyor 9750h işlemcilerin tamamı böyle undervolting işlemi ile bu sorunu da çözdüm şuan 70 derecelerde cpu'um oyunda yük altında

Peki undervolt yaptığın için sıcaklık düşüyorsa FAN devirleride düşüyordur. Yani gürültüde azalıyordur. Doğru mu düşünüyorum?

Undervolt işlemini İntel XTU ile mi yaptın ve ne kadar düşürmüştün? Ayrıca bir kere oradan düşürünce hep öyle mi kalıyor yoksa sürekli ayarlamak mı gerekiyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı