MSI GE76 laptop arada donuyor

Quasris

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar iki sorum olacaktı. Öncelikle GE76 Raider 10UG-220xtr ( RTX3070 10870h 1TB SSD)kullanıyorum. Son 1-2 haftadır bir an da donma sorunu ile karşılaşıyorum video izlerken veya cihaz durduğu yerdeyken donuyor reset atmadan düzelmiyor. Diğer problem ise aşırı ısınıyor Opera, Chrome, Edge fark etmeksizin 85-90 dereceleri görüyor bakıyorum görev yöneticisine yük altına sokacak sadece Opera veya Chrome oluyor. Not: Dragon Center da denenebilecek yüm senaryoları denedim(discrete mod Extreme mod vs) fakat hep aynı sonuç ısınma sorunu yani… hani oyun oynuyor olsam derim ki normal sonuçta 7-8 aydır bende olan bir cihaz iş yerimdeki 2008'den kalma laptop gram ısınmazken bu cihazın böyle ısınması gerçekten saçma. (sürücü ve güncellemeler günceller)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin durumu normal değil. Termal macun isterse 5 yıl beklesin tarayıcıda 90 derece olacağını sanmam. Virüs taraması yapın mining virüsü olabilir belki emin değilim. Servise yollayın dedim ama kabul etmediniz. 6-7 ay duran termal macuna bir şey olmaz.

Aynı sorun bende ortaya çıktı 1-2 haftadır msi ge76 11uh rtx 3080 intel 11800h film izlerken dondu birkaç kere ve photoshopta yaptı aşırı ısınma yok ama silent modda bile gpu kullanımı 0 gösteriyor dragon center da ama gpu fanları 2000 rpm de çalışıyor nvidia sürücülerini kaldırdım tekrar kurdum 1-2 gündür donma yok ama gpu fanları Laptop boşta beklerken bile çalışıyor mining virüsten şüpheleniyorum bende sanırım format atıcam düzelmezse

Yeni konular

Geri
Yukarı