MSI GE76 Raider iade etmeli miyim?

AlbusDumbled0re

Kilopat
Daha fazla  
Bundan 1 ay önce MSI GE76 Raider 11UH-437XTR Notebook aldım. Laptoptan oldukça memnun olsam da ilk defa bu düzeyde bir cihazım olduğu için emin değilim. Yaşadığım sorunları anlatıp iade etmeye değer mi diye sormak istedim.

1) USB port sorunu: USB portlarına USB'ya da mouse takarken zorlanarak girip çıkıyor. Çalışmasında herhangi bir sorun yok ama girer çıkarken zorlanarak girip çıkıyor. Bununla ilgili satın aldığım yer ciddi miktarda bir indirim sağladı.

2) Ses sorunu: 1 ay boyunca sadece cihazın sesi bir kere gitti. Yeniden başlatınca düzeldi ve cihaza oyunlara girmeden kulaklık takılmazsa kulaklığı oyun anında anlamıyor.

3) Sıcaklık ve kasma sorusu: Sorusu dedim çünkü emin olamadım. Cihazı ağır kullanınca GPU sıcaklığı 70-80 derecelere hızlıca ulaşıyor bu normal mi? Cihaz bir ay boyunca 1-2 yerde çok hafif düzeyde kastı. Bu sorun teşkil eder mi?

Biliyorum detay sorunlar ama üst seviye cihaz alırken sıfır sorun beklentisi ile alıyorsunuz. Bunun dışında cihazımı en üst düzeyde kullanmama rağmen sorun yaşamadım ama iade hakkım var diye sormak istedim. Sizce cihazı kullanmaya devam mı etmeli?

2) Aynisi ben de gecerli, ya oyunu kapatip aciyorum ya da izin veriyorsa ayar menusunden kulakligi seciyorum.
3) Yuk binince o sicakliga ulasmak birkac saniyeyi alabiliyor, yani kolay ve normal. 165w gpu tgp var.

Piyasadaki tüm laptoplarda olabilecek şeyler. Normal yani. Ses konusu normal ; masaüstü kullandığımda da öyleydi, laptop kullanıyorum hala öyle.
Sıcaklık konusunda Turbo fanda geliyorsa hafif sıcak. Oyunda Turbo fan kullanın. Kullandığınız cihaz çok güçlü. Ondan bu dereceler normal.

Dün vatandan 11uh-255tr modelini sipariş verdim 39029’a düştü, sipariş onayından sonra fiyat 46049’a çıktı. 11ug-260xtr modelini 30900 küsüre sipariş vermiştim öncesinde. O da 5000 TL civarında zamlandı. Kargolanmış hemen o. İade süreci başlattım. İnşallah vatan gönderir ürünü.

Turboyu açınca ısınma yok dediğiniz sorunların hiçbiri yok bende sadece giriş noktaları biraz sert ama bu bir sorun mu bilmiyorum.1 aydır bende cihaz ağır oyunlar oynuyorum.

Geri
Yukarı