MSI GE76 Raider, MSI Z17 Creator ya da MSI GS77 Stealth

267305

Hectopat
Merhaba değerli dostlar ve değerli üyeler tekrardan aynı konu ile karşınızdayım.
Kullandığım cihazı değiştirmeyi düşünüyorum gene :) sağ olsun MSI rahat durmuyor.
Sizce creator Z17 ya da Stealth GS77'ye geçmeli miyim?
Z17 ve GS77'nin avantajı 12. nesil Intel olması kısacası DDR5 RAM olması ve 3080 Ti olması ayrıca GS77 4K 120Hz olması.
Sizce ne yapayım geçiş yapayım mı? Fikir verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca görsellik önemli benim için gözleri azıcık sorunlu biriyim, gözlük kullanıyorum bu yüzden 4K cazip geliyor. Tabii ki 2K ekran gayet başarılı ama işte 4K oynamak var :)

Ayrıca görsellik önemli benim için gözleri azıcık sorunlu biriyim, gözlük kullanıyorum bu yüzden 4K cazip geliyor. Tabii ki 2K ekran gayet başarılı ama işte 4K oynamak var :)
GS hem iyi bir seri, severim GS ama 7. Nesil kasa tipi garipmis.

Memnunsanız bence gereksiz bir yükseltme olur bence.
3080 ile 3080ti arasında çok büyük bir fark olmamasına karşın almayı düşündüğünüz laptoplarda Max-Q 3080 Ti var. Oyunlarda performans olarak neredeyse fark olmaz, bazı durumlarda sizdeki cihaz daha fazla FPS verebilir. En büyük farkı işlemci tarafında görürsünüz sadece.

Ben olsam RTX 4000 serisi çıkınca yükseltirdim. Çok paranız varsa ve işlemci performansı sizin için önemliyse alınabilir.

Memnunsanız bence gereksiz bir yükseltme olur bence.
3080 ile 3080 Ti arasında çok büyük bir fark olmamasına karşın almayı düşündüğünüz laptoplarda Max-Q 3080 Ti var. Oyunlarda performans olarak neredeyse fark olmaz, bazı durumlarda sizdeki cihaz daha fazla FPS verebilir. En büyük farkı işlemci tarafında görürsünüz sadece.

Ben olsam RTX 4000 serisi çıkınca yükseltirdim. Çok paranız varsa ve işlemci performansı sizin için önemliyse alınabilir.

Açıkçası 4000 serisini beklemek sıkıyor zaten uzun bir süredir 4K bekliyordum şimdi bir de 4000 serisini bekle, olmadı 4000 çıkınca bakalım 4K Ekranlar' da beraber çıkacak mı? Eğer çıkmazsa sonra yine 4K bekle falan bayağı iş uzuyor sırf bu yüzden DDR5'i kullanamıyorum vs vs...

Geri
Yukarı