Elektronik MSI GeForce GTX 1660 Super Ventus XS OC 6GB 4.898,99 TL

Çip büyüktü artık eskidi. Çok fazla da güç çekiyordu. 3000 serisi de harcandı farkındaysan DLSS 3 gelmeyerek.
Ben AMD nin atağını merak ediyorum, 6000 serisinde NVIDIA yı harcadı resmen F/P konusunda, fakat 7900 XT falan hayal kırıklığıydı resmen.

Ben AMD'nin atağını merak ediyorum, 6000 serisinde NVIDIA'yı harcadı resmen F/P konusunda, fakat 7900 XT falan hayal kırıklığıydı resmen.

Maalesef 6000 7000 serisi hala çöp. 8000 de toparlarlar umarım. RT yerlerde FSR desen o da yeterli düzeyde değil takibe göre. 7900 XTX RT de 3090'ı geçmiyor FPS olarak.

Bir ekran kartı düşünün, fiyatı 5.3K TL ama evrendeki en F/P kart. Bilin bakalım o kim?
Picsart_23-05-01_00-08-45-855.jpg

Çok güzel kart be. Param olsa da alsam.

Söğüş gibi geldi.

5K paraya RX 6600, 8K'ya 6700XT varken evet ağır söğüş.

Çip büyüktü artık eskidi. Çok fazla da güç çekiyordu. 3000 serisi de harcandı farkındaysan DLSS 3 gelmeyerek.

6000 serisi kartlarda FSR3 desteğine kesin gözüyle bakıyorum ben. Neden derseniz PS5, Xbox, Steam Deck gibi platformlar aynı mimariyi kullanıyorlar. Aynı şekilde uzun yıllar boyunca çıkacak oyunların 6000 serisi için iyi optimize olacağı görüşündeyim.

Son düzenleme:
5K paraya RX 6600, 8K'ya 6700XT varken evet ağır söğüş.

6000 serisi kartlarda FSR3 desteğine kesin gözüyle bakıyorum ben. Neden derseniz PS5, Xbox, Steam Deck gibi platformlar aynı mimariyi kullanıyorlar. Aynı şekilde uzun yıllar boyunca çıkacak oyunların 6000 serisi için iyi optimize olacağı görüşündeyim.

Belkide tabii tam olarak bilemeyiz. AMD bu konularda daha iyi geriye dönük olması açısından. VRAM'lerde de cömert adamlar. Ama dediğim gibi daha AMD için erken bence ekran kartı olarak. Modelleme programları iş için bile NVIDIA kullanılıyor ve seçiliyor. Umarım rekabet artar ve değişir bu durumlar.

Belkide tabii tam olarak bilemeyiz. AMD bu konularda daha iyi geriye dönük olması açısından. VRAM'lerde de cömert adamlar. Ama dediğim gibi daha AMD için erken bence ekran kartı olarak. Modelleme programları iş için bile NVIDIA kullanılıyor ve seçiliyor. Umarım rekabet artar ve değişir bu durumlar.

CUDA desteği yok AMD kartlarının. AMD'nin çözmesi gereken büyük bir mevzu fakat oyuncular için bir problem değil.

Rekabet benim pek umrumda değil, elbette olması daha iyidir fakat ortalama kullanıcı kendi ihtiyaçları (oyun oynamak) için çok daha zayıf kartlara çok daha yüksek paralar döküyorsa bu onların problemidir.

Ben 8K'ya 6700XT aldım, 12K'ya 3070 alanlar düşünsün VRAM'i, DLSS3'ü. Benim tuzum kuru.

CUDA desteği yok AMD kartlarının. AMD'nin çözmesi gereken büyük bir mevzu fakat oyuncular için bir problem değil.

Rekabet benim pek umurumda değil, elbette olması daha iyidir fakat ortalama kullanıcı kendi ihtiyaçları (oyun oynamak) için çok daha zayıf kartlara çok daha yüksek paralar döküyorsa bu onların proble midir?

Orada da ben ikinci ele yönelirim. Çok çok uygun fiyatlara güçlü kartlar alınabiliyor. Ben 13K ya 3090 aldım çok memnunum. Sıfır almaya kalksam 3070 zor alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı