MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMİNG X vs GAMİNG

MSI tek 8 pin güç girişine sahip önerdiğim Gigabyte'ın 8+6 pin güç girişi mevcut. 8+6 pin güç girişli kartın overclock potansiyeli 8 pinden daha fazladır. Böyle düşünen tek ben değilim ki üstte attığım linktende görüldüğü gibi Gigabyte modeli MSI'dan daha fazla rağbet görmüş.
Ben OC konusunda bi şey demedim dikkatini çekerim :) Ki herkes OC yapmıyor ve ya yapmak istemiyor. Kağıt üzerindeki verileri söyledim sadece.

Soğutma oalrak gaming x serisi çok iyi, ben de kullanıyorum. Asus rog strix 3 fanlı modelleri için çok iyi soğutmaya sahip diyorlar ama gördüğüm testlerde ondan da daha başarılı soğuttuğunu farkettim. Frekans hızı olayı biraz karışık. Çünkü attığınız listede mesela boost hızı gigabyte'ın 1815 gözüküyor, gaming x'in 1695. Ancak benim kullandığım gaming x kartın kendi kendine oyunlarda ulaştığı hız 1935hz. Gigabyte'ın testlerine baktığımda en yüksek 1950hz ye çıktığını gördüm. Kağıt üzerindeki değerler sizi yanıltmasın yani. Gigabyte 135hz artar iken Msi 240hz artıyor.

Bahsedilen Gigabyte kartını kullanmaktayım ve oyunlarda 2025 Mhz'ye kadar çıktığını gözlemledim. Sanırsam ekran kartının içine entegre edilmiş olan sistemde soğutmadan yana sorun olmadığı sürece Boost miktarını arttırıyor.

Şu anda +125 Core Clock +800 Memory Clock OC yaptım. %130 Power Limit destekleyen ve Samsung VRAM kullanılan bir kart olduğu için OC yapmak istediğinizde çok iyi verim alabiliyorsunuz.

Bahsedilen Gigabyte kartını kullanmaktayım ve oyunlarda 2025 Mhz'ye kadar çıktığını gözlemledim. Sanırsam ekran kartının içine entegre edilmiş olan sistemde soğutmadan yana sorun olmadığı sürece Boost miktarını arttırıyor.

Şu anda +125 Core Clock +800 Memory Clock OC yaptım. %130 Power Limit destekleyen ve Samsung VRAM kullanılan bir kart olduğu için OC yapmak istediğinizde çok iyi verim alabiliyorsunuz.
Aynen soğutma etkiliyor bayağı. İşlemcilerde de böyle. Zaten ondan da bahsediliyor genelde, soğutması iyi olanların boost hızları daha yüksek falan gibi.

Gaming ve Gaming X'in tek farkı frekans hızları. Aynı üretim. Sadece birisi yazılım olarak O.C yapılmamış. Dikkat etmek lazım yanlız burada MSI O.C kapasitesi olan kartı manuel O.C yapıp diğerini yapmıyor olabilir. Ekran kartlarında bu yüzden genel manuel O.C çok fazla tavsiye edilmiyor.

Fiyat farkı çoksa 45 MHz dünyaları değiştirmez. Gaming alabilirsiniz.

Ama tavsiye olarak RX 5700 XT serisine de bakabilirsiniz.

Merhabalar,

Arkadaşlar yeni topladığım sistem için ekran kartı arayışındayım, MSİ RTX2060S kartın GAMİNG X ve sadece GAMİNG olarak iki farklı modeli bulunmakta. Kartların ikisi de 8 GB. MSİ sitesinden kontrol ettiğimde core speedleri GAMİNG modelinde 1650MHZ iken, GAMİNG X modelinde 1695MHZ. Ürünler arasında 800 TL gibi oldukça fazla bir fark bulunmakta. Ürünler arasında 45MHZ dışında bir fark bulunuyor mu? Bulunmuyor ise kendi yazılımı ile 45MHZ O.C yapmak çok meşakkatli olmasa gerek. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirlerse çok memnun olurum, teşekkürler.

MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMING

MSI GeForce RTX2060 Super Gaming X
Buldun mu aldın mı bilmiyorum ama bak şurada var düz modeli. Msı Vga Geforce Rtx 2060 Super Gamıng Rtx2060s 8gb Gddr6 256bit - n11.com

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı