MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı İncelemesi

Merhaba arkadaşlar,

Ekran kartını öncelikle tasarım olarak inceleyelim;

Ekran kartı görünümüyle çok dikkat çeken bir ekran kartı. Gerek 3 adet TorX özel fanlı yapısı, gerek geniş RGB aydınlatması, gerek kartın büyüklüğü tamamen insanın gözünü alıyor ve ben buradayım diyor. Ekran kartı tamamen metalik renklere sahip. RGB aydınlatmaları MSI Mystic Light yazılımı ile kontrol edilebiliyor, isteğe göre değiştirilebiliyor ve diğer MSI ürünleri ile senkronize edilebiliyor.

Ekran kartındaki fanların soğutma performansı mükemmel. Ses çıkarmamakla birlikte GPU'nun kullanım oranına ve ısısına göre fan devir hızı otomatik olarak artırılıyor. Bunun anlamı, oldukça güçlü bir ekran kartı olan MSI RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO soğutma konusunda hiç bir problem yaşatmayacak bir ekran kartı.

Ekran kartının teknik detayları;

Bellek Miktarı (VRAM): 8 GB
Bellek Bant Genişliği: 256 Bit
Baz Çekirdek Frekansı: 1515 MHz
Boost Çekirdek Frekansı: 1860 MHz
Bellek Frekansı: 14 GBps GDDR6
Görüntü Çıkışları: 3 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0B, 1 x USB Type-C
Çoklu Ekran Kartı Desteği: Nvidia NVLink
Transistör Sayısı: 13.6 Milyar
GPU: TU104
Mimari: Turing
CUDA Çekirdekleri: 2944
RTX-OPS: 60T
Üretim Teknolojisi: TSMC 12nm
Güç Konnektörleri: 2 x 8-Pin
TDP: 260W

Performansı;

MSI RTX 2080 SUPER GAMINGX TRIO Ekran kartının özellikle 1440p oyunlarda mükemmel performans vererek, performansının Ti versiyon ekran kartlarına çok yaklaştığını söylemek gerekiyor.

Oyun testlerinde ise şunu söylemek isterim; Tomb Raider oyununda Ultra ayarlarda (3840 x 2160 çözünürlük, Ray Tracing) ekran kartı sıcaklığı 67 dereceye kadar çıkıyor ve ortalama alınan FPS ise 45 oluyor.

Diğer tüm FPS oyunlarını 1440p ultra ayarlarda hiç bir problem yaşamaksızın oynatacak bir ekran kartı.

MSI firmasının sunduğu mükemmel destek ve kalite ile birlikte ürünü gönül rahatlığıyla almanızı öneririm.

Hepinize iyi oyunlar.

Forumdaki ilk mesaj MSI 2080 incelemesi. Biraz reklam kokuyor gibi geldi özellikle Ti versiyonu kartlara yaklaşıyor derken 🤔 Bir de resim olsaydı daha iyi olurmuş.

Merhaba arkadaşlar,

Ekran kartını öncelikle tasarım olarak inceleyelim;

Ekran kartı görünümüyle çok dikkat çeken bir ekran kartı. Gerek 3 adet TorX özel fanlı yapısı, gerek geniş RGB aydınlatması, gerek kartın büyüklüğü tamamen insanın gözünü alıyor ve ben buradayım diyor. Ekran kartı tamamen metalik renklere sahip. RGB aydınlatmaları MSI Mystic Light yazılımı ile kontrol edilebiliyor, isteğe göre değiştirilebiliyor ve diğer MSI ürünleri ile senkronize edilebiliyor.

Ekran kartındaki fanların soğutma performansı mükemmel. Ses çıkarmamakla birlikte GPU'nun kullanım oranına ve ısısına göre fan devir hızı otomatik olarak artırılıyor. Bunun anlamı, oldukça güçlü bir ekran kartı olan MSI RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO soğutma konusunda hiç bir problem yaşatmayacak bir ekran kartı.

Ekran kartının teknik detayları;

Bellek Miktarı (VRAM): 8 GB
Bellek Bant Genişliği: 256 Bit
Baz Çekirdek Frekansı: 1515 MHz
Boost Çekirdek Frekansı: 1860 MHz
Bellek Frekansı: 14 GBps GDDR6
Görüntü Çıkışları: 3 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0B, 1 x USB Type-C
Çoklu Ekran Kartı Desteği: Nvidia NVLink
Transistör Sayısı: 13.6 Milyar
GPU: TU104
Mimari: Turing
CUDA Çekirdekleri: 2944
RTX-OPS: 60T
Üretim Teknolojisi: TSMC 12nm
Güç Konnektörleri: 2 x 8-Pin
TDP: 260W

Performansı;

MSI RTX 2080 SUPER GAMINGX TRIO Ekran kartının özellikle 1440p oyunlarda mükemmel performans vererek, performansının Ti versiyon ekran kartlarına çok yaklaştığını söylemek gerekiyor.

Oyun testlerinde ise şunu söylemek isterim; Tomb Raider oyununda Ultra ayarlarda (3840 x 2160 çözünürlük, Ray Tracing) ekran kartı sıcaklığı 67 dereceye kadar çıkıyor ve ortalama alınan FPS ise 45 oluyor.

Diğer tüm FPS oyunlarını 1440p ultra ayarlarda hiç bir problem yaşamaksızın oynatacak bir ekran kartı.

MSI firmasının sunduğu mükemmel destek ve kalite ile birlikte ürünü gönül rahatlığıyla almanızı öneririm.

Hepinize iyi oyunlar.
Arada 1600TL fiyat farkından dolayı VENTUS XS OC modelini almayı düşünüyorum o model 5600TL sizce onun soğutması nasıldır ?

Forumdaki ilk mesaj MSI 2080 incelemesi. Biraz reklam kokuyor gibi geldi özellikle Ti versiyonu kartlara yaklaşıyor derken 🤔 Bir de resim olsaydı daha iyi olurmuş.
Selamlar,

Öncelikle özür dilerim. Forumdaki ilk postumun "xenom0rphe adlı kullanıcıya buradan selam göndermek istiyorum." olmalıydı. Buraya ilk postunu atacak olan tüm kullanıcılara bunu önereceğim. :)

İyi akşamlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı