Çözüldü MSI GF 63 12 laptop tam performans vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MustafariaL

Decapat
Daha fazla  
Laptop modelim MSI GF 63 12 ve 4050 i7 12h modeli.
Daha düne kadar hiçbir sıkıntı yokken bugün nedense bütün oyunlarda performans düşüklüğü var örneklendirirsem CS 300 FPS Valorant 250 Fortnite 150 200 arasında dolaşıyordu. Fakat bugün işte ne olduysa bilgisayar tam çalışmıyor fanlar eskisine nazaran çok daha yavaş çalışmakta, işlemcide aynı şekilde tam performans vermiyor.
Fotoğrafta güç modu dengelide gösteriyor ama yüksek performansta. Böyle bir sorun yaşadım sizce ne yapmalıyım?

1707504650880.png

(CS 2 arkada çalışırken)

Çözüm
Peki ne yapabilirim :(
OS'i onarmanız lazım ilk. Güzel bir bakım atın. DISM aracını kullanacaksınız. DISM arkasından sfc ile ilk bütünlüğü düzeltin. Arkasından Superfetch yani Prefetch'i boşaltın. %temp% ve temp'i de temizleyin. Sistem rahatlasın. Sistemi tümden kapatın ve arkasından açın.

Sorun düzeldi mi kontrol edin. Çok yüksek ihtimal düzelir sizin sorun diye tanımladığınız şeyler.
Çözülmezse IMON kullanıp sistemi aldatacaksınız.

Bu seride 45W sanırım limit, 25W değil benim cihazın aksine. Çok sorun yaratacak kadar bir limit yok gibi berbat da olsa. IMON Tweak yapsa bile pek bir şey değişmeyebilir, 45W EC limit olduğu halde bile thermall yeme olasılığı var şu durumda. UV falan da olmadığı için kurtarması zor gibi.

Bu seride 45W sanırım limit, 25W değil benim cihazın aksine. Çok sorun yaratacak kadar bir limit yok gibi berbat da olsa. IMON Tweak yapsa bile pek bir şey değişmeyebilir, 45W EC limit olduğu halde bile thermall yeme olasılığı var şu durumda. UV falan da olmadığı için kurtarması zor gibi.

Şu an DISM ile temizlikleri yapıyorum dediğiniz gibi anlamadığım yanı şu neden bu sorun bugün başladı?

Şu an DISM ile temizlikleri yapıyorum dediğiniz gibi anlamadığım yanı şu neden bu sorun bugün başladı?
Ben niye Windows'ta bugün WiFi çalışmıyor demiyorum artık. Microsoft para vermesine rağmen bazı işleri halledemediği için.

Dandik NT Kernel.

Geri
Yukarı