MSI GF 63 Laptop Sıcaklık Sorunu

Taha GÖKÇEN

Decapat
Üründe i7 8750 işlemci, RAM 8 GB, ekran kartı GTX 1050, 120 SSD mevcut. Geçen ay MSI GF 63 8RC laptop modelini aldım.
Fakat oyun oynadığımda ekran kartı çok yüksek sıcaklıklara çıkıyor. 95 dereceyi gördüm. CS-Go bile fan deli gibi dönüyor. Eski laptoplar bile bu sıcaklıklara çıkmıyor. Acaba teknik bir sorun mu? Bilgisayarı geri yollamalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik bir sorun olacağını sanmıyorum Msi gaming laptoplarda giriş seviyesinde kullanılan kasalarda bu tip sorunlar var ayrıca i7 8750h güçlü bir işlemci ve de ısınıyor. Laptopun hava kanallarını kapatacak şekilde kullanmayın.Hafif bir yükseklikte olsun alttaki ızgaralardan da hava çıkışı sağlasın.İyi bir hava sirkülasyonu olan soğutucu da alabilirsiniz.Ayrıca i7 8750 100-105 derecelere kadar çalışabiliyor zaten bir tehlike olsa sistem kendini kapatırdı.Ama gene de yüksek sıcaklık ömrünü azaltabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı