MSI GF-63 Thin laptop son zamanlarda eski performansını vermiyor

ruzgar000

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese selam, ben MSI GF-63 Thin laptopunu kullanıyorum oyun oynamak için satın aldım. yaklaşık 10 ay oldu ancak ilk aldığım zamanlar örneğin Valorant falan oynarken asla kasmazdı şu anda da kasmıyor ancak şöyle ilk aldığım zaman çok ısınsa bile kasmıyordu şu an MSI Center'dan fanını açarak oynadığımda kasmıyor ama soğutucu fanı kapalıysa 60 FPS 100 FPS falan düşüyor, sizce sebebi nedir?

HDD kulanıyorsan normaldir

HDD olduğunu nereden görebilirim HDD varsa SSD ile değiştirme şansım var mı ve kaç SSD girişi olduğunu nereden görebilirim?

Aşırı ısınma oluyorsa FPS düşebilir ortalama kaç derece oluyor oyun oynarken?

Tahminim 30 ile 40 olabilir abartıyorda olabilirim hiç ölçmedim ama parmağımı 5 10 saniye durduramıyorum ısınan kısımda

Sıcaklık yüzünden işte hocam. Temizlik yapın, termal macunu yenileyin. Fanla kullanmaya devam edin.

Temizliği kendim yapmam garanti dışına çıkartır mı? 2 yıl garantisi var ve termal macunu nerede yenileyebilirim kendi servisi yeniler mi?

HDD olduğunu nereden görebilirim HDD varsa SSD ile değiştirme şansım var mı ve kaç SSD girişi olduğunu nereden görebilirim?

Tahminim 30 ile 40 olabilir abartıyorda olabilirim hiç ölçmedim ama parmağımı 5 10 saniye durduramıyorum ısınan kısımda

Temizliği kendim yapmam garanti dışına çıkartır mı? 2 yıl garantisi var ve termal macunu nerede yenileyebilirim kendi servisi yeniler mi?
Alt kapağı açıp, ekipmanlara zarar vermeden temizlemeniz halinde garanti dışına çıkmaz diye biliyorum. Termal macun değişiminin garantiye etkisi var mı bilmiyorum. Eğer macun yenilemeyi bilmiyorsanız YouTubeden destek alabilirsiniz. Veya risk almadan bilgisayarcıda değişebilirsiniz.

Alt kapağı açıp, ekipmanlara zarar vermeden temizlemeniz halinde garanti dışına çıkmaz diye biliyorum. Termal macun değişiminin garantiye etkisi var mı bilmiyorum. Eğer macun yenilemeyi bilmiyorsanız YouTube'dan destek alabilirsiniz. Veya risk almadan bilgisayarcıda değişebilirsiniz.

Laptopun altında bir bant bulunmakta bandın altında da bir vida o vidayı çıkarmazsam alt kapağı çıkaramam. O bandı da çıkarırsam garanti dışına çıkmakta. Bir de HDD olduğunu nasıl anlarım neye benziyor HDD'lerden anlamıyorum SSD var sanırsam bende.

Geri
Yukarı