MSI GF-65 laptop oyun oynarken kendiliğinden kapanıyor

Tolga Namoğlu

Hectopat
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi şarjda oyun oynarken bazen 10 dk, bazen 20 dk bazen 5 dk sonunda şarjı 0 olup kapanıyor ardından hemen geri açabiliyorum. Bu olay bugün termal macun değiştirdikten sonra başıma gelmeye başladı. Kullanıdğım termal macun Arctis MX-4.
Model: MSI GF-65
İşlemci: i7-10750H
Ekran kartı: GTX 1660 Ti.

@Tolga Namoğlu ekran kartı sıcaklık değerleri nasıl peki? Onun da macununu yenilediniz mi?

Ekran kartı sıcaklığı normal yük altında 80- 85 arası. Ekran kartı macununu yeniledim ama biraz fazla sürmüş olabilirim bir sorun yaratır mı?

Isınma kaynaklı, termal macunlarını yenileyin fan temizligini yapın.

Isınma kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü bu zamana kadar hep aynı sıcaklıkları alıyordum şimdi kapanmaya başladı. Bir de macun değişimini bugün yaptım.

Ekran kartı sıcaklığı normal yük altında 80- 85 arası. Ekran kartı macununu yeniledim ama biraz fazla sürmüş olabilirim bir sorun yaratır mı?

Isınma kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü bu zamana kadar hep aynı sıcaklıkları alıyordum şimdi kapanmaya başladı. Bir de macun değişimini bugün yaptım.

95+ dereceler normal degil bir süre sonra kapanma yapar. Termal macun hangi marka sürdünüz?

Geri
Yukarı