MSI GF63 Thin 10SC-002xtr RAM yükseltme

arkara

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,
MSI GF63 Thin 10SC-002xtr laptopuma RAM yükseltmek istiyorum fakat hangi RAM uyumlu olur bilmiyorum. Biraz araştırma yaptığımda RAM hızının 3200MHz olarak belirttiklerini gördüm.
Görev yöneticisi > performans > bellek kısmında 2933MHz yazıyor.
Bilgisayarı açtığımda ise RAM üzerinde hızı yazmıyordu, eğer isterseniz resmini de atabilirim.
CPU-Z görüntüleride aşağıdaki gibi;

ram.png

DDR-4 3200 (1600MHz) yazıyor, hızı 1600MHz olamaz değil mi?
Görev yöneticisinde 2933MHz görünen hız doğru mu?
Uyumlu olacak bir RAM önerisinde bulunabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Memory kısmının da resmini atarsanız daha iyi olur. RAM'iniz 3200 MHz ama 2933 MHz'de çalışıyor muhtemelen. Garantisi devam ediyorsa teknik servisi arayıp onlara sorun kendiniz takarsanız garanti dışına çıkıyor mu? Çıkmıyorsa ya da garantisi yoksa önce MSI'ı arayıp sorabilirsiniz içersindeki aynı RAM'den temin edebiliyorlar mı? Çünkü OEM MSI için çıkartılmış bir RAM var sanırım. Yani aynısından bulunmuyor piyasada.

Böyle bir RAM işinizi görür sanırım ama kimse garantisini veremez sorun çıkmayacağının.

3200 MHz 1.2 Volt SO-DIMM RAM almalısınız.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Teknik servise ulaşabildiğimde sorularınızı sorucam.
Memory kısmının da resmini atarsanız daha iyi olur. RAM'iniz 3200 MHz ama 2933 MHz'de çalışıyor muhtemelen. Garantisi devam ediyorsa teknik servisi arayıp onlara sorun kendiniz takarsanız garanti dışına çıkıyor mu? Çıkmıyorsa ya da garantisi yoksa önce MSI'ı arayıp sorabilirsiniz içersindeki aynı RAM'den temin edebiliyorlar mı? Çünkü OEM MSI için çıkartılmış bir RAM var sanırım. Yani aynısından bulunmuyor piyasada.

Böyle bir RAM işinizi görür sanırım ama kimse garantisini veremez sorun çıkmayacağının.

3200 MHz 1.2 Volt SO-DIMM RAM almalısınız.

Teknik servise sormuş oldum, hangi RAM uyumlu olduğu hakkında bilgi vermediler.
Ama kendimiz taktığımızda garanti dışı kalmayacağını belirttiler. Mekanik problem çıkartmayacak şekilde SSD veya RAM takabileceğimizi belirtiler.

IMG_2563.jpgIMG_2564.jpg

Şuanda kullandığım RAM budur.

ram2.png

CPU-Z Mermory kısmındaki görseli atmayı unutmuşum bunuda yüklemiş olayım.

Uygun önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Selam, benim bilgisayarımda ghost screen problemi olduğu için iade etmiştim.
Üzgünüm, performansı hakkında bilgi veremeyeceğim.

Geri
Yukarı