MSI GF63 Thin 9sc laptop için 1 TB SSD önerisi

Bütçe
1300TL

222cortess

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston RBUSN8154P3512GJ 480GB
Anakart
MSI GF63 Thin 9sc Laptop
Selam. MSI GF63 Thin 9sc marka ve modelli laptopum için 1 TB SSD bakıyorum. Bilgisayarda 480 GB Kingston rbuSN8154P3512gj model SSD takılı. Okuma ve yazma değerleri ektedir. 1300TL'ye kadar bütçem var. Bilgisayar hızında gözle görülür bir fark olur mu? Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum.

CrystalDiskMark_20230228214324.png

PC M.2 girişi destekliyor. Buna göre okuma yazması ve depolama alanı daha yüksek bir SSD alsam oyunlarda ve genel PC'de hız farkı çok olmaz mı?

Evet M.2 girişi destekliyor fakat alacağın maksimum 3500 MB hız, günlük kullanımda büyük bir fark yaratmayacaktır.

Sistemin 9750H 1650 kasa mı? Eğer o ise 1 adet NVMe slotu 1 adet 2.5 inc SATA/HDD slotu var.
Evet dediğiniz kasa, SATA/HDD bölümüne SSD takılabiliyor diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin. Eğer takılabiliyorsa SATA III girişli bir SSD mi almam gerekiyor. Ek olarak mevcut SSD'yi değiştirmem mi mantıklı olur yoksa HDD yerine aldığım SSD'yi takmam mı ?

Evet dediğiniz kasa, SATA/HDD bölümüne SSD takılabiliyor diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin. Eğer takılabiliyorsa SATA III girişli bir SSD mi almam gerekiyor. Ek olarak mevcut SSD'yi değiştirmem mi mantıklı olur yoksa HDD yerine aldığım SSD'yi takmam mı?

Evet 2.5 boyutunda SATA SSD takabilirsin, Ekstradan depolama açısından 2. seçenek daha mantıklı olur.

Evet 2.5 boyutunda SATA SSD takabilirsin, Ekstradan depolama açısından 2. seçenek daha mantıklı olur.
Hocam açıkçası şuan ki depolama alanı bile yeterli bana amacım sadece laptopu olabildiği kadar hızlandırabilmek özellikle oyunlar için bu konuda öneriniz nedir? Ürün tavsiyesi yapabilir misiniz ?

Geri
Yukarı