MSI GF63 Thin için HDD önerisi

pruv4

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim MSI GF63 Thin 9scsr model bir dizüstüm var. Teknik özelliklerine baktığımda yalnızca bir SSD slotu olduğunu gördüm yanlış bakmadıysam eğer aldığımda yükseltmek aklıma gelmediğinden stabil 256 GB Kingston model SSD olanı aldım. Anlayacağınız gibi yetersiz kalıyor. Bir adet HDD slotu mevcut HDD alırken neye dikkat etmem gerekir? Veya önereceğiniz bir model veya farklı bir yol var mıdır?

Hocam hdd ile ssd slotu aynı. Eğer hdd takılabiliyorsa ssd de takılabilir. Soket Sata3 mü?

Sitesinde yazdığına göre slot 2.5" hdd. Yanlışım yoksa aparatsız bile 2.5" ssd takabiliyorsun.

Nvme kadar hızlı olmayacaktır ama HDD yerine kesinlikle SATA 3 SSD tercih edin. Windows ve hızlı yükleme yapmasını istediğin uygulamaları Nvme'ye kurmaya dikkt et.

hocalarım söyle söyleyeyim depolama kısmı için sabit disk sürücü 2.5'' SATA ve PCle ya da SATA SSD destekleyen 1 tane m.2 yuva bilgisi var.

Yok hocam, siz 2.5 inç SSD alıp, 2.5 inç SATA slota takacaksınız. Şu an laptopunuzda, bu 2.5 inç slottan daha hızlı olan NVMe SSD var. Siz onu ellemeyeceksiniz, şu an kullandığınız depolamanın üstüne yeni alacağınız SSD'yi ekleyeceksiniz.

Yok hocam, siz 2.5 inç SSD alıp, 2.5 inç SATA slota takacaksınız. Şu an laptopunuzda, bu 2.5 inç slottan daha hızlı olan NVMe SSD var. Siz onu ellemeyeceksiniz, şu an kullandığınız depolamanın üstüne yeni alacağınız SSD'yi ekleyeceksiniz.
Eyvallah hocam cansın :). Peki önereceğin bir ssd var mı?

Hocam maalesef pek bilgim yok, önerebileceğim tek şey 300TL kurtarayım diye bilinmedik markalara gitmemeniz. Konuyu öne çıkarırsanız bilen birisi tavsiye verebilir.

Hocam maalesef pek bilgim yok, önerebileceğim tek şey 300TL kurtarayım diye bilinmedik markalara gitmemeniz. Konuyu öne çıkarırsanız bilen birisi tavsiye verebilir.

Teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi fiyattan kaçmak biraz zor olsa da yine de bütçeme göre en iyisini almaya dikkat ederim. Teşekkürler tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı