MSI GF63 Windows'tan önce EFI Shell'i açıyor

Cenger

Hectopat
Yer
Luthadel
Daha fazla  
Meslek
Sissoylu
Laptopun tam modeli MSI GF63 8RC 208XTR. Açılışta EFI Shell'e giriyor ve bootx64 yazmadan Windows açılışına geçmiyor. Fast Boot kapalı ve BIOS'um da UEFI with CSM. Bu durumu çok sorun etmiyorum çünkü bilgisayarın hızlı açılmasını sağlıyor ancak bu durum bilgisayarıma zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Boot Manager'ın önyüklenebilirmi? Belki önyüklü değildir, BIOS'tan Windows Boot Manager'ı veya Windows kurulu olan sürücüyü boot order'dan 1. sıraya koyun.
Evet 1.sırada. Windows Boot Manager'in önyüklenebilir olup olmadığını bilmiyorum, nereden kontrol edebilirim?
Shell ekranı böyle gözüküyor

Dosya Ekleri

• 20181129_184812-min.jpg
    20181129_184812-min.jpg
    426,2 KB · Görüntüleme: 266
Son düzenleme:
Evet 1.sırada. Windows Boot Manager'in önyüklenebilir olup olmadığını bilmiyorum, nereden kontrol edebilirim?
Shell ekranı böyle gözüküyor
Bu sorunu çözdünüz mü ben freedos makine aldım msi ge63 8rf windows flash bellekle yükledim reset atınca sizin ekran geliyor aynısı bendede nasıl çözücez daha windows yüzü göremedim nasıl aştınız bunu ?

çözdüm galiba bootx64.efi yazdım sonra benim msi içinde efı sürücüsünü sildim disk yerleştirmeden driverlerı yükledim windowsu kurdum yen,den başlattım o ekran gelmedi artık umarım çözmüşümdür sıkıntı EFI diye bir sürücünün hdd ssd yanında durması anlatabildim umarım :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı