MSI GF65 10sdr 63xtr laptopta oyunlarda düşük FPS

prensesciklet

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarım LoL- CS:GO-Valorant tarzı oyunlarda çok düşük FPS'ler alıyor. Mesela LoL'de 70 FPS'lere indiğini görüyorum fakat bilgisayarı monitöre bağladığımda 2 katı FPS alıyorum. LoL'de 150-180 civarı CS:GO 140-180 civarı bunun sebebi nedir? Tüm driverlar güncel RAM kullanımı yükselmesin diye arka planda çalısan uygulamaları kapatıyorum.(i5-10300H-1660 Ti-8 GB 2933MHz CL21 RAM)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bilgisayarım LoL- CS:GO-Valorant tarzı oyunlarda çok düşük FPS'ler alıyor. Mesela LoL'de 70 FPS'lere indiğini görüyorum fakat bilgisayarı monitöre bağladığımda 2 katı FPS alıyorum. LoL'de 150-180 civarı CS:GO 140-180 civarı bunun sebebi nedir? Tüm driverlar güncel RAM kullanımı yükselmesin diye arka planda çalısan uygulamaları kapatıyorum.(i5-10300H-1660 Ti-8 GB 2933MHz CL21 RAM)

Monitör çözünürlüğü ile alakalı olabilir yüksek çözünürlükte yük ekran kartına biner ve tek kanal RAM işlemciyi zorlar çift kanal işlemci çok daha rahat çalışır ve performansı artar.

Sebep RAM. NVIDIA Optimus yüzünden monitörde daha iyi performans alıyorsunuz. BIOS üzerinden dahili GPU'yu devre dışı bırakırsanız da çözülür. Ancak MUX Switch varsa olur bu dediğim.

Geri
Yukarı