MSI GF65 Thin laptop tuşları sökülür mü?

WertKai

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da gördüğünüz gibi MSI GF65 Thin serisinden bir laptopa sahibim. Dün başıma talihsiz bir olay geldi. Direkt klavyeye dökülmedi ama sıçrama şeklinde kola döküldü klavyeye. Donanımsal bir sorun yok lâkin yapışkanlık sorunundan müzdaribim. Şu an için evim tadilatta olduğu için otelde kalıyorum ve 10 gün daha kalacağım. Yapışkanlık veya yumuşaklık sorunum 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0,*,- ve backspace tuşumda vardı. 1 tuşundan - tuşuna kadar olan yerleri tuşları sökmeden dıştan elimle olduğu kadar sildim ve büyük oranda yapışkanlığın sebep olduğu yumuşaklık gitti. Lâkin silme tuşu olan backspace tuşu biraz kötü durumda.

Şimdi bilgisayarcı olan veya bu modele sahip olup da bilen arkadaşlara şöyle bir sorum olacak: Bu laptopun klavyesinin tuşları dıştan sökülüyor mu? Hiçbir şekilde kasayı açmadan, anakartı sökmeden ben bu tuşları temizleyemez miyim? GS63VR modelinin bir videosunda arkadaş klavyenin tuşlarını söküyordu. Aynı klavye tasarımı bende de var. Acaba benimki de sökülür mü? Kasayı açmadan temizlemek istiyorum. Forumdan bir arkadaş yapışkanlığın zamanla geçeceğini söyledi fakat günümün büyük bir bölümü bilgisayar başında geçiyor ve ben çok zorlanıyorum backspace tuşuna basıp basmadığımı hissetmediğim için.

Ya ben biraz denedim ama sökülmüyor gibi tuşları nasıl yapabilirimki acaba? Sert bir kuvvet uygularsam tuş kırılır diye korkuyorum.
Kırılmaz, merak etmeyin. Ama çokta zorlamayın. İki çatal alıp tuşun sağ ve solundan sokup kendinize doğru çekmeyi deniyebilirsiniz. YouTube'dan da bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı