MSI GF65 vs MSI Crosshair

cokmerakli

Hectopat
Aşağıdaki 2 laptop arasında kaldım. Fiyat performansta arada çok fark var mı? Evet fiyat farkı büyük ama kullanım amacım gündelik kullanım ile oyunları da orta ayarda açması yeterlidir. Tek istediğim fiyat performans olarak bu ikisinden hangisi daha iyidir?

MSI GF65 linki https://www.amazon.com/gp/product/B096D61WTZ/?th=1
MSI Crosshair linki Amazon.com: MSI Crosshair 15 Crosshair 15 A11UDK-1099 15.6" Gaming Notebook - Full HD - 1920 x 1080 - Intel Core i7 11th Gen i7-11800H Octa-core (8 Core) 2.40 GHz - 8 GB RAM - 512 GB SSD - Titanium Gray : Electronics

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bütçeniz yetiyorsa Crosshair sizin için daha iyi olacaktır. Hem işlemci hem ekran kartı daha iyi ve 3050 genellikle bu fiyatta pek tercih edilmiyor. 3050'deki 4 GB VRAM ise bazen yetersiz kalabiliyor. Kısacası Crosshair. Bir de nerede yaşıyorsunuz bu iki model dışında da bilgisayar önerebiliriz.

Hocam bütçeniz yetiyorsa Crosshair sizin için daha iyi olacaktır. Hem işlemci hem ekran kartı daha iyi ve 3050 genellikle bu fiyatta pek tercih edilmiyor. 3050'deki 4 GB VRAM ise bazen yetersiz kalabiliyor. Kısacası Crosshair. Bir de nerede yaşıyorsunuz bu iki model dışında da bilgisayar önerebiliriz.

Ben Türkiye'de yaşıyorum ama laptop hediye olacak. Yurt dışından akrabam gönderecek bana bir tane seç ama pahalı olmasın diyor. Bende bu ikisi arasında kalmıştım. 3050 bu fiyata değer mi diye kafamı kurcaladı. Hediye olacağı için çok pahalı da seçim yapmak istemiyordum ama diğeri daha iyiyse değecekse onu tercih ederim.

Ben Türkiye'de yaşıyorum ama laptop hediye olacak. Yurt dışından akrabam gönderecek bana bir tane seç ama pahalı olmasın diyor. Bende bu ikisi arasında kalmıştım. 3050 bu fiyata değer mi diye kafamı kurcaladı. Hediye olacağı için çok pahalı da seçim yapmak istemiyordum ama diğeri daha iyiyse değecekse onu tercih ederim.
Hocam 2 bilgisayarda türkiyedekine göre gayet uygun. Ve hangisi f/p derseniz tabiki 3050 li olan. Ama bütçede sıkıntı olmayacaksa 3060 olan her türlü daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı