Çözüldü MSI GL62M 7RD bölüm geçişleri veya harita yüklerken takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thund3rstorm

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Bahsettiğiniz sorunun bizim sorunumuzla uzaktan yakından alakası yok hocam...

Recep abi benim sistemim de GTX1050 + i5 7300HQ, sizin bahsettiğiniz gibi masaüstünde bi takılma yaşamıyorum fakat oyunlarda bölüm geçişlerinde veya harita vesaire yüklerken takılıyor, ne yaptımsa düzelmedi sizinki gibi. Bir de şöyle bir şey var; Google Chrome ilk kurduğumda masaüstüne geçtim diyelim tekrar Chrome'a döndüğümde 4-5 saniye civarında siyah ekranla karşılaşıyordum, bunu düzeltmek için Chrome ayarlarından donanım hızlandırma diye bir ayarı kapattım acaba bağlantısı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi bu sorun için 8GB RAM ve 120gb SSD aldım tüm Nvidia sürücülerini denedim ddu ile, throttlestop vs hiçbiri işe yaramadı. 1703 sürümünü kullanıyorum. Bence sizin sorununuz ile aynı, laptopu aldığımdan beri oyun oynamıyorum içine ediyor resmen. Takılmadan kastım bikaç saniyelik fps düşüşü. Hatta abi FPS sabit olmadığında 45-50 arası bile gidip gelse stabil olmuyor titreme oluyor, V-Snc açmadığımda aşırı yırtılma söz konusu. MSI ile de iletişime geçtim fakat sundukları çozumler de işe yaramadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aslında normalde daha çok hissedilir oluyor fakat video kaydettiğimden mi ne daha az oldu. Aslında tam da sizin yaşadığınız sorunu oyunda yaşıyorum aynı şey söz konusu.

Nasıl bir takılma? Yavaşlık ise SSD olmadığından olabilir.

Chrome'daki sorun ise evet, ekran kartı sürücüsü ile ilgili.

Windows sürümün kaç?

Recep abi?

Abi bu konu hakkında mesajını bekliyorum sanırım görmedin, bu başlıkla ilgisi var mı ilgilenirsen sevinirim yoksa 4 bin lira çöpe gitmiş gibi olacak.

Videoyu izledim ama FPS'e dair bir bilgi göremedim. Oyunlar aldığın SSD'de, laptop prize takılı ve performans modunda ise MSI afterburner gibi bir uygulama ile ısı, GPU, CPU, RAM kullanım oranları gibi şeyleri de paylaşırsan daha rahat sonuca ulaşılabilir. Bunun yanında denediğin birkaç oyunu örnek verirsen ve hangi grafik ayarlarında oynadığını da belirtirsen iyi olur.

Videoda en ufak bir takılma bile göremedim. Cihazın tam modeli ve BIOS sürümü nedir?
Ayni sorun bu bilgisayarda bende de oluyor. Urunun adi MSI GL62M 7RD 609XTR.
Biosu E16J9IMS.31A. Ayni şekilde bolum geçişlerinde saving oldugunda bariz bi FPS dusmesi yasaniyor. Isiyla ilgili bi problem yok. MSI afterburner ile baktim FPS degerleri de normal.

Videoda en ufak bir takılma bile göremedim. Cihazın tam modeli ve BIOS sürümü nedir?
MSI GL62M 7RD 609XTR ve bios güncel, bi iki saat içinde yeni videolar yükleyeceğim, fakat şu kadarını söyleyeyim 20den fazla oyun denedim ve takılmalar çok rahatsız edici.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sonuna kadar dikkatlice izleyiniz, FPS 30 altına inmemesine rağmen takılmalar oluşuyor.

Videoları izledim, Hitman'deki durum oyunla alakalı olabilir şu videoda dakika 4.20 civarlarına bir bak:

Bu da Watch Dogs'la alakalı olan. Bilgi verdiği kısımlarda oyun kendisi bekletiyor gibi geldi bana. Belki onun kapatılabildiği bir ayar vardır. Bak bu videoda dakika 34:

Sadece bu iki oyunda değil neredeyse tüm oyunlarda yaşıyorum,Total War Rome 2(harita kısmı dahil), Dark Souls 3, GTA 5, CoD MW Remastered ve daha nicesi... Ayrıca Watch Dogs'daki takılmalar bilgi kısmında değil dikkatli izleyiniz, en belli olanı 50. saniyeden sonra yaşanıyor. Zaten Abra v12.1 de i5 7300hq ve GTX1050 kullanıyor. Forumlarda bu ikiliyi kullanan daha birçok kişi bu sorunu yaşıyor ama cevap veren yok belki burdan bi sonuç çıkar.

Up.

Bunu izledin mi? Kronik bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Bu arada V-SYNC tek başına bu takılmalara yol açabiliyor, eğer aktif şekilde kullanıyorsan o da olabilir sorun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı