MSI GL62M 7RDX için SSD tavsiyesi

Akın S.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
E308D173-0685-40BE-9E64-0FAE57A37E62.jpeg

Arkadaşlar MSI GL62M 7RDX Model bilgisayarım var ve bu bilgisayara SSD takviyesi yapacağım.

MSI’ın kendi sitesinden PCI-E Gen 3x4 yazıyor tam olarak anlayamadım hangi SSD’yi alacağımı?
Almam gereken SSD hangi tip olmalı ve siz hangi SSD’leri önerirsiniz? Bütçem 400 TL. Mümkünse 240 - 250 GB olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
M.2 PCI-e bir SSD takmak için bütçenizi biraz arttırmanız gerekiyor. 580 liraya 960 EVO fiyat performans olarak alınacak en iyi SSD'dir. Bütçenizi arttıramazsanız M.2 PCI-e bir SSD alamazsınız. Ancak SATA arabiriminden çalışan okuma ve yazması 600 MB/s sınırlı bir SSD takabilirsiniz. M.2 slotunuz hem M.2 PCI-e hemde M.2 SATA SSD'leri destekliyor. Tavsiyem kesinlikle 960 EVO almanız.

M.2 PCI-e bir SSD takmak için bütçenizi biraz arttırmanız gerekiyor. 580 liraya 960 EVO fiyat performans olarak alınacak en iyi SSD'dir. Bütçenizi arttıramazsanız M.2 PCI-e bir SSD alamazsınız. Ancak SATA arabiriminden çalışan okuma ve yazması 600 MB/s sınırlı bir SSD takabilirsiniz. M.2 slotunuz hem M.2 PCI-e hemde M.2 SATA SSD'leri destekliyor. Tavsiyem kesinlikle 960 EVO almanız.
Bütçe işini hallettim. Zaten yarın black friday olduğu için hepsiburada da indirim olacağını düşünüyorum.
Bu durumda alınması gereken SSD 960 EVO mu dur?

Eğer photoshop gibi ağır açılan uygulamalar kullanıyorsanız m.2 ssd fark yaratacaktır. Fakat oyundu tarayıcıydı derseniz sata ssd işinizi görecektir. Belki indirimlerden daha fazla alana sahip bir ssd de bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı