MSI GL63 9SDK-611 laptopun 60 Hz olması problem yaratır mı?

LazDrovya

Kilopat
Merhabalar.
Yurtdışından almış olduğum dizüstü bilgisayarın monitörünün 60 Hz olduğunu aldıktan sonra fark ettim. 1660 Ti ekran kartına sahip olan MSI dizüstü bilgisayarında minimum 120 Hz'lik ekran olacağını düşündüğümden dikkatimden kaçmış. MSI GL63 9SDK-611 model bilgisayarda 120 Hz'nin eksikliğini çok hisseder miyim?

Bu sorunun cevabı daha çok hangi oyunları oynayacağınıza bağlı. Witcher 3, Metro tarzı ağır grafikli oyunlarda devasa bir fark göremezsiniz ama Cs GO, Rainbow gibi rekabetçi oyunlarda mutlaka fark olur.

120Hz kullanma fırsatın olsaydı elinden alıp 60Hz monitör verselerdi hayata küserdin dostum. Bu kadar net kardeşim ben GTX1050ti kullanıyor olmama rağmen bu durum böyle. Hz muhabbeti oyundan ibaret değil. Oyunlardaki farkından bahsetmiyorum bile.

60 ile 120Hz arasında gözle görülür bir fark var. Keşke dikkat ederek alsaydın. Ama ona göre daha az fiyat ödemişsindir tabi. Bir de üstteki arkadaşı dikkate alma hayata küstürecek fark yok. İyice öğrendikten sonra ekranı overclocklayarak 100Hz'in üstüne bile çıkabilirsin (ekrana bağlı, bazen 65Hz) Fakat dikkat et az da olsa ekrana zarar verme ihtimali var.

Sen yukarıdakini dikkate alma. Kaliteli adamlar kaliteden anlar dostum. 144-240Hz gibi değerlerde monitörler kullandıktan sonra 60Hz tetris gibi gelir. Ama şu ana kadar kullanmadıysan sorun yok. Tatmadığın bir zevkin eksikliğini hissetmezsin merak etme. Monitör OC yapıp 60Hz 100 olacakmış.Adam 60tan 65'e çıkabilirsin demiş ya. Vay be. 🤔 İnanılmaz. Kimler yorum yapıyor.

Sen yukarıdakini dikkate alma. Kaliteli adamlar kaliteden anlar dostum. 144-240Hz gibi değerlerde monitörler kullandıktan sonra 60Hz tetris gibi gelir. Ama şu ana kadar kullanmadıysan sorun yok. Tatmadığın bir zevkin eksikliğini hissetmezsin merak etme. Adam 60tan 65'e çıkabilirsin demiş ya. 🤔 İnanılmaz.
Overclock yaparak ekrana bağlı olarak 100Hz üstüne çıkan da var 65Hz de takılan da var dedim. İnanılmayacak ne var?

Ürün ilanında 120hz yazıyor fakat ürün modelini arattığımda ekran özelliği olarak “45% 60hz NTSC color gamut, MSI Matrix Display” yazıyor. Ürün linki MSI GL63 9SDK-611 15.6" Gaming Laptop i7-9750H 16GB 512GB SSD GTX 1660 Ti - Newegg.com
Alternatif olarak şu ürün var.. aradaki fiyat farkı da değerlendirilerek tercihiniz hangisi olurdu? MSI GL Series GL63 8SD-889 15.6" 120 Hz IPS Intel Core i7 8th Gen 8750H (2.20 GHz) NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 8 GB Memory 512 GB NVMe SSD Windows 10 Home 64-bit Gaming Laptop -- ONLY @ NEWEGG - Newegg.com

@Silinen üye dostum dediğim gibi. Boş konuşan üyeleri blokla gitsin. İstersen Media Markt, Vatan Bilgisayar gibi yerlerden kendin deneyimle kesinlikle saç baş yolduracak farklar yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı