MSI GL63 Sabit 60 FPS Sorunu

Pelvançeki

Decapat
Lol oynarken olsun veyahutta başka oyunlarda 60 FPS sabit alıyorum. PC'yi Freedos aldım, işletim sistemini kendim kurdum. PC gerekmedikçe kendi kendine ekran kartını kullanmıyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarı ile güçlü oyun açılmadıkça güçlü ekran kartı devreye girmiyor gerçi. Sizde Nvidia varmış girmek istediğiniz oyuna farenizle sağ tık yapın ve yüksek performanslı GPU'yu seçebilirsiniz. ''GTX 1050'' ve oyun içinde V-Sync'i kapatmayı denediniz mi hocam?:kararsız:

Bildiğim kadarı ile güçlü oyun açılmadıkça güçlü ekran kartı devreye girmiyor gerçi sizde Nvidia varmış girmek istediğiniz oyuna farenizle sağ tık yapın ve yüksek performanslı GPU'yu seçebilirsiniz ''GTX 1050'' ve oyun içinde V-Sync'i kapatmayı denediniz mi hocam?:kararsız:
V-Sync kapalı fakat ben Nvidia denetim masasından ayarlara girip CPU değil de GTX 1050'yi seçiyorum, uygula diyorum seçmiyor.

Windows 10 kullanıyorsanız Oyun DVR'ı kapatın, kullanmıyorsanız Windows 10'a geçin. Ekran kartı sürücüsünü de güncelleyin.
V-Sync kapalı fakat ben Nvidia denetim masasından ayarlara girip CPU değil de GTX 1050'yi seçiyorum, uygula diyorum seçmiyor.
O bölüm PhsyX için, oyunun çalıştığı GPU ile alakası yok ve dizüstü cihazlarda CPU olarak ayarlanmalıdır. Siz oyunun .exe dosyasına sağ tıklayıp Yüksek Performanslı NVIDIA İşlemcisi ile çalıştır diyeceksiniz.

Windows 10 kullanıyorsanız Oyun DVR'ı kapatın, kullanmıyorsanız Windows 10'a geçin. Ekran kartı sürücüsünü de güncelleyin.

O bölüm PhsyX için, oyunun çalıştığı GPU ile alakası yok ve dizüstü cihazlarda CPU olarak ayarlanmalıdır. Siz oyunun .exe dosyasına sağ tıklayıp Yüksek Performanslı NVIDIA İşlemcisi ile çalıştır diyeceksiniz.
Öyle dedim zaten fakat bilgisayar gerektiği yerde ekran kartını kullanıyor. Ve bilgisayarıma göre aldığım performans düşük geliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı