MSI GL65 Leopard vs. ASUS G513

Sanada hayırlı olsun. Nasıl memnun musun?
Teşekkürler normalde masaüstü kullanıcısıyım ilk defa gaming laptop kullandım o yüzden çok bir fikrim yok, sıcaklık boşta 60 70 derecede çalışıyor csgo valorant tarzı oyunlarda 80i çok nadir geçiyor sonra tekrar düşüyor, valorantta 200-300 fps veriyor ama csgo da 140-190 arası fps veriyor bana düşük geldi acaba ayarlarda mı bir sıkıntı var? Sen de durumlar nasıl?(Fps ve sıcaklık değerleri)
Ayrıca garip bir şekilde soğutucu altlık ile knight oynarken sıcaklık sürekli 75-80 derecelerde ama soğutucuyu kapattım sadece stant olarak kullanmaya başladım sıcaklık 65 70 dereceye düştü.
Piyasa çöp olmuş.15.000₺ ye aldığımız cihazlara bak.
Maalesef evet, bunca para veriyoruz ve bu sıcaklık değerlerinde oyun oynamak beni tedirgin ediyor.

Teşekkürler normalde masaüstü kullanıcısıyım ilk defa gaming laptop kullandım o yüzden çok bir fikrim yok, sıcaklık boşta 60 70 derecede çalışıyor csgo valorant tarzı oyunlarda 80i çok nadir geçiyor sonra tekrar düşüyor, valorantta 200-300 fps veriyor ama csgo da 140-190 arası fps veriyor bana düşük geldi acaba ayarlarda mı bir sıkıntı var? Sen de durumlar nasıl?(Fps ve sıcaklık değerleri)
Ayrıca garip bir şekilde soğutucu altlık ile knight oynarken sıcaklık sürekli 75-80 derecelerde ama soğutucuyu kapattım sadece stant olarak kullanmaya başladım sıcaklık 65 70 dereceye düştü.

Maalesef evet, bunca para veriyoruz ve bu sıcaklık değerlerinde oyun oynamak beni tedirgin ediyor.
Hocam değerler normal. Bendede öyle. Soğutucu kullanmamanızı tavsiye ederim. Altında boşta durabilir.

Teşekkürler normalde masaüstü kullanıcısıyım ilk defa Gaming laptop kullandım o yüzden çok bir fikrim yok, sıcaklık boşta 60 70 derecede çalışıyor CS:GO Valorant tarzı oyunlarda 80i çok nadir geçiyor sonra tekrar düşüyor, Valorant'ta 200-300 FPS veriyor ama CS:GO'da 140-190 arası FPS veriyor bana düşük geldi acaba ayarlarda mı bir sıkıntı var? Sen de durumlar nasıl?(FPS ve sıcaklık değerleri)
Ayrıca garip bir şekilde soğutucu altlık ile Knight oynarken sıcaklık sürekli 75-80 derecelerde ama soğutucuyu kapattım sadece stant olarak kullanmaya başladım sıcaklık 65 70 dereceye düştü.

i7-10750H'lerde ısınma problemi var hocam. Ryzen 7 4800H'lar hem daha performanslıydı hem de dha az ısınıyordu ama onu da her PC'de bulamıyoruz.

Hocam değerler normal. Bendede öyle. Soğutucu kullanmamanızı tavsiye ederim. Altında boşta durabilir.
Altı boş yüksek stantlardan alıcam şuan boşta 60-70 derecelerden 45-50 derecelere düştü soğutucuyu kapattıktan sonra :)
i7-10750H'lerde ısınma problemi var hocam. Ryzen 7 4800H'lar hem daha performanslıydı hem de dha az ısınıyordu ama onu da her PC'de bulamıyoruz.
Benim oynadığım oyunda ryzen işlemciler uyumsuzluk yaptığı için mecbur intel almak zorundaydım, tercihimi bu yüzden intelden yana kullandım.

GL65'e cidden 15.000 TL verdiyseniz geçmiş olsun. Ben 12.000 civarına 2070'li GL65 satıyorum. Onu geçtim, 2060'lı laptopa asla o paralar verilmez. Değmez.

Geri
Yukarı