Çözüldü MSI GL65 Windows 10 problemleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

random_gen

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
SSD veya HDD modeli
samsung
Ekran kartı
gtx2060
Merhaba.
MSI GL65 laptop kullanıyorum. Bu ay Windows 10'u formatladım (SSD), termal macun ve genel bakım için geçen haftalarda servise bakıma vermiştim, geri aldığımda sorunu yoktu ama ısınma devam ediyordu. Servise başka problem görürseniz beni arayın ona göre onay veririm demiştim ama sadece temizliğini yapıp geri verdiler, MSI'ın programlarını kurdum ve pil sağlığının iyi olduğunu gösterdi, kalibrasyon yaptım, belli bir değerin altına kadar dolum ayarladım.
Bazı Windows 10 özellikleri beni rahatsız ettiği için önce elle kapadım. Görev çubuğunda Bing aramayı kaldıramayınca Technopat da önerilen programı kullandım ve Bing'i kaldırabildim.
Kullanmaya devam ediyordum, Epic Games yükledim, Google Drive'a dosyalarımı yedekledim sonrasında oyun indirecektim derken son dosya yüklenirken bilgisayar aniden kapandı. Pil ışığı beyaz yanıyor (yani yeteri kadar dolu) ama Power tuşuna yanıt vermiyor.
Isınma aşırı değildi ama beni rahatsız ediyordu, ısınma yüzünden kapandığını düşünmüyorum.

Aslında servisten geldiğinden beridir takıntılı şekilde bilgisayarı kurcalıyorum. Sorun güç kaynağında veya ekran kartında olabilir mi ya da ayarlardan bozmuş olabilir miyim? Çok kez laptop açılıp kapandı, ara sıra ekran gidip geliyordu (çok kısa, saniyenin altında), GPU CPU vb. ayarları da geçen hafta çok kurcaladım, NVIDIA GeForce NOW yükledim ama uygulamaları görmedi vs.

Dışarıdan BIOS yükleyince düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı