MSI GL73 8RE 807XTR Mi Vs MSI GE73VR 7RE 084XTR

Linkleri de atsaydin güzel olurdu :D

Ben MSI GE73VR 7RE 084XTR diyorum.
Digerine göre farki:
- Islemcisi bir generasyon eski. 8MB Cache'den 6MB Cache'ye düsüyor, max. Ghz de 4.1'den 3.8'e düsüyor.
- 256 SSD kaybediyorsun.

+ RAM 16 daha fazla, demek oluyor ki arka planda daha cok sey calistirabilirsin sistem kasmadan.
+ 1 TB HDD var depolama icin kullanabilecegin.
+ Bence en önemlisi: 120 Hz 3ms ekran. Digeri klasik 60Hz ekran.

Ben de eskilerden MSI GE70 2OE kullaniyorum, 5.5 yil oldu hala bana misin demiyor. Sadece 1 sene daha yeni nesil islemcisi var diye 120Hz ekran, 16GB RAM'den vazgecilmez, hem belki bu RAM Video edit'de de isine yarayabilir.

Son düzenleme:
Linkleri de atsaydin güzel olurdu :D

Ben MSI GE73VR 7RE 084XTR diyorum.
Digerine göre farki:
- Islemcisi bir generasyon eski. 8MB Cache'den 6MB Cache'ye düsüyor, max. Ghz de 4.1'den 3.8'e düsüyor.
- 256 SSD kaybediyorsun.

+ RAM 16 daha fazla, demek oluyor ki arka planda daha cok sey calistirabilirsin sistem kasmadan.
+ 1 TB HDD var depolama icin kullanabilecegin.
+ Bence en önemlisi: 120 Hz 3ms ekran. Digeri klasik 60Hz ekran.

Ben de eskilerden MSI GE70 2OE kullaniyorum, 5.5 yil oldu hala bana misin demiyor. Sadece 1 sene daha yeni nesil islemcisi var diye 120Hz ekran, 16GB RAM'den vazgecilmez, hem belki bu RAM Video edit'de de isine yarayabilir.
Site paylaşınca sıkıntı olur belki diye paylaşmadım hocam :) Bir de telefon dan konuyu açıyorum malum bilgisayar yok o yüzden biraz üstün körü gibi oldu kusura bakmayın :) Dedikleriniz çok mantıklı geliyor hocam ama fps farkı da çok oluyor gibi ya internetten videolarına baktım kıyaslamalara 30 fps 40 fps fark oluyor yeri geldiğinde 50 bile gördüm o yüzden size danışmak istedim yoksa ben de 120hz 3mz den yana çok istekliyim :). Son sorum bu laptolar da G SYNC Var mıdır?

Site paylaşınca sıkıntı olur belki diye paylaşmadım hocam :) Bir de telefon dan konuyu açıyorum malum bilgisayar yok o yüzden biraz üstün körü gibi oldu kusura bakmayın :) Dedikleriniz çok mantıklı geliyor hocam ama fps farkı da çok oluyor gibi ya internetten videolarına baktım kıyaslamalara 30 fps 40 fps fark oluyor yeri geldiğinde 50 bile gördüm o yüzden size danışmak istedim yoksa ben de 120hz 3mz den yana çok istekliyim :). Son sorum bu laptolar da G SYNC Var mıdır?
Bana baktigin videoyu atar misin, 30-40-50 FPS farkini merak ettim. Sadece 1 Gen üst islemciden, ayni ekran kartiyla bu kadar fark beklemiyorum da...

İkisi de değil çünkü ekran kartları bir öndeki nesil olan GTX 1060. Bu iki modelden birini tavsiye ederim. Ama bütçe varsa ikisi arasında GL73.

Bana baktigin videoyu atar misin, 30-40-50 FPS farkini merak ettim. Sadece 1 Gen üst islemciden, ayni ekran kartiyla bu kadar fark beklemiyorum da...
Youtube'da denk geldi hocam orada var şuan işteyim giremiyorum.
İkisi de değil çünkü ekran kartları bir öndeki nesil olan GTX 1060. Bu iki modelden birini tavsiye ederim. Ama bütçe varsa ikisi arasında GL73.

Fiyatlar yüksek geldi hocam benim bu Modeller 2. El o yüzden sormuştum

93CE27F2-86F7-4B3C-91FE-10238846B916.png

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 428806
Bu resme göre 20 FPS civarinda geziyor fark, normal yani. Yine de 120 Hz ekran diyorum, 60 Hz'de 150 FPS almissin ne olur ki, sadece 60 görebiliyosun. 120 Hz olanda Ultra ve High ayarlarda bile 120 kare görüntülersin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı