MSI GL75 Leopard 10SDR-286XTR fiyatını hak ediyor mu?

Aşağıdaki modeller fiyatını hak ediyor mu? Hangisi fiyat performans olarak daha iyi? Oyun oynamıyorum; Matlab, mühendislik ve mesleğim gereği akademik çalışmalarda kullanacağım. Alternatif olarak MSI Alpha 17 modelide almayı düşündüğüm laptoplar arasında. MSI dışında marka düşünmüyorum.

MSI GL75 Leopard 10SDR-286XTR
- 17.3 FHD
- Core i7-10750H
- 16 GB RAM
- 512 GB SSD
- GTX1660 Ti

12099 TL

MSI GL75 Leopard 10SDR-258TR
- 17.3 FHD
- Core i7-10750H
- 32 GB RAM.
- 256 GB SSD, 1TB HDD
- GTX1660 Ti

16432 TL

Ben GL75 LEOPARD 10SDR-286XTR aldım 2 aydır kullanıyorum memnunum ve tavsiye ederim, sizi üzmez.

MSI GL75 Leopard 10SDR-258TR bu iyi fakat çok pahalı fiyatlar.
Neden laptop düşünüyorsunuz bir de?
Masaüstüler daha uygun fiyata gelir tabii sizin tercihiniz.

Seyahat yapıyorsanız doğru karar ama biraz pahalıdır iyi laptoplar.

Evde masaüstü PC var. Konu içeriğinde akademik çalışmalar için (öğretim üyesi olmam sebebiyle ve akademik çalışmalar yapmam gerektiği için) alacağımı söylemiştim.
https://www.hepsiburada.com/msi-alp...-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV0000164IKZ hocam bunu almak daha mantıklıdır.
@Radeon RX 5500M hocam Alpha 17 kullanıyor kendisi çok memnundur. Bende Haziran'da kullanmaya başlıyacağım inşallah.
Driver problemleri ve Matlab vb programlarda sorun çıkma olasılığı sebebiyle Alpha17 aklımı kurcalıyor. Solidworks kullanan bir kullanıcı sorun çıktığından bahsetmişti.

Evde masaüstü PC var. Konu içeriğinde akademik çalışmalar için (öğretim üyesi olmam sebebiyle ve akademik çalışmalar yapmam gerektiği için) alacağımı söylemiştim.

Driver problemleri ve Matlab vb programlarda sorun çıkma olasılığı sebebiyle Alpha17 aklımı kurcalıyor. SolidWorks kullanan bir kullanıcı sorun çıktığından bahsetmişti.

Driver sorunları çözüldü artık isterseniz burada detaylı incelemesi vardır MSI Alpha 17 gaming laptop in review: With a Ryzen 7 and Radeon RX 5600M

Hocam mühendislik programlarını ve kullandığınız diğer programların ne kadar işlemci gücü ve ekran kartı gücü istediğini bilmiyorum ama Türkiye fiyatlarına göre (yurt dışı istemediğinizi varsayıyorum) 1. ideal gibi, 2. kesinlikle değil aralarındaki özellik farkının fiyatı o değil siz kendiniz de halledebilirsiniz aradaki farka, paranız cebinizde kalır. Ama 1k daha verip Newegg versiyonunu almanız çok daha mantıklı olacaktır.

Kullandığınız programları bilmediğim için ve o fiyat bandındakilere fazla aşina olmadığım için başka öneri yapamıyorum.

Yurt dışı geliş-gidiş işlemleri düşündürüyor. Malum bir sorun çıksa uzun süre beklemek gerekecektir. Vatan'dan ASUS almıştım. Problemli olmasına rağmen servis 400 küsur lira talep etti ve yetmezmiş gibi yere düşürüp çiziklerle geri yolladı. Tüketici hakem heyeti ve Vatan PC kamera görüntüleriyle 4 ay sonra paramı geri aldım. GL75 alıp 1 hafta sonra iade ettim. Program olarak Matlab kullanıyorum. Oyun oynamıyorum. Üniversite hocasıyım ve laptop çalışmalarım için kullanacağım.​

Geri
Yukarı