MSI GP-66 Leopard 11-UGXTR FPS Düşüşü

Klaja1

Hectopat
Merhabalar. 3-4 ay önce almış olduğum MSI GP-66 Leopard 11-UGXTR modelinde nedenini anlamadığım FPS düşüşleri yaşıyorum bazen. Çok değişken bazı oyunlarda hiç yok bazılarında ise bayağı alıyorum. Yani bu bilgisayarda normal olmaması gerek ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hangi oyunlar da bu sorunu yaşıyorsunuz onu belirtiniz. Bir diğer unsur ise oyun içinde anlık kullanımları paylaşmalısınız. Yazılımlarınız güncel mi?

Öncelikle hangi oyunlar da bu sorunu yaşıyorsunuz onu belirtiniz. Bir diğer unsur ise oyun içinde anlık kullanımları paylaşmalısınız. Yazılımlarınız güncel mi?

Fortnite Rocket League gibi oyunlarda yaşıyorum. Yazılımlarım güncel FIFA'da veyahut LoL'de böyle bir sorunla karşılaşmadım

Merhabalar. 3-4 ay önce almış olduğum MSI GP-66 Leopard 11-ugxtr modelinde nedenini anlamadığım FPS düşüşleri yaşıyorum bazen. Çok değişken bazı oyunlarda hiç yok bazılarında ise bayağı alıyorum. Yani bu bilgisayarda normal olmaması gerek ne yapmalıyım?
RAM çift kanal mı? Ve şunu unutma Fortnite tarzı oyunlarda bir optimizasyon sıkıntısı var bende önceden oynuyordum bende de arada FPS düşüşü oluyordu ama bilgisayarım yeni nesil oyunları 60 FPS gibi bir değerde oynatıyor genelde. Ama Fortnite gibi bir oyunda FPS düşüyor çünkü optimizasyonu berbat.
Merhabalar. 3-4 ay önce almış olduğum MSI GP-66 Leopard 11-ugxtr modelinde nedenini anlamadığım FPS düşüşleri yaşıyorum bazen. Çok değişken bazı oyunlarda hiç yok bazılarında ise bayağı alıyorum. Yani bu bilgisayarda normal olmaması gerek ne yapmalıyım?

Ekran kartınız RTX mi? Eğer öyleyse işlemcide çok güçlü FPS düşüşü optimizasyon ne kadar kötü olursa olsun imkansız gibi. Üstelik RAM de 16 GB. İmkansız gibi duruyor.

RAM çift kanal mı? Ve şunu unutma Fortnite tarzı oyunlarda bir optimizasyon sıkıntısı var bende önceden oynuyordum bende de arada FPS düşüşü oluyordu ama bilgisayarım yeni nesil oyunları 60 FPS gibi bir değerde oynatıyor genelde. Ama Fortnite gibi bir oyunda FPS düşüyor çünkü optimizasyonu berbat.

Ekran kartınız RTX mi? Eğer öyleyse işlemcide çok güçlü FPS düşüşü optimizasyon ne kadar kötü olursa olsun imkansız gibi. Üstelik RAM de 16 GB. İmkansız gibi duruyor.
Ekran kartım RTX evet. RAM'in çift kanal olup olmadığını şahsen bilmiyorum. Uzun süre çöp bir PC ile oynadıktan sonra böyle güçlü bir makine almak istedim fakat istediğim performansı alamadım. Garantisi hala duruyor ona güveniyorum zaten belki bir teknik servise götürebilirim ama yazılımsal veya donanımsal olup olmadığını denedim bazı yazılımları sildim hala anlamış değilim.Ne yapacağımı da bilmiyorum.

Ekran kartım RTX evet. RAM'in çift kanal olup olmadığını şahsen bilmiyorum. Uzun süre çöp bir PC ile oynadıktan sonra böyle güçlü bir makine almak istedim fakat istediğim performansı alamadım. Garantisi hala duruyor ona güveniyorum zaten belki bir teknik servise götürebilirim ama yazılımsal veya donanımsal olup olmadığını denedim bazı yazılımları sildim hala anlamış değilim. Ne yapacağımı da bilmiyorum.

Sisteminize baktım kasma olması imkansız şu an o sistem en yeni nesil oyunları açar RAM çift kanal olmasa bile imkansız yapması bir servise falan götür garantisi bitmeden. YouTube'dan falanda baktım imkansız bir sıkıntı var servise vermelisin.

Arkadaşın dediği gibi sorunsuz oynatması gerekiyor. Fakat servis süreci öncesi Windows’u temiz kurulum yapıp öyle denenmesi daha iyi olur. Yazılımları elle indirip yüklemeniz iyi olur. Bazen yanlışlık olabiliyor.

Valla hiç bilmiyorum. Bilgisayarı ilk aldıktan sonra ne yaptıysam onla alakalı olduğunu düşünüyorum. Bir eski monitörüme bağlamıştım 60hz onda birkaç oyundan sonra sıkıntı olmamıştı ama ondan sonra FPS droplar devam etti onla alakası olduğunu düşündüm sonrasında da Laptobumun monitöründen oynamaya başladım. Tek monitöre geçince düzedi gibi geldi ama sonrasında yine böyle hafif hafif droplar yemeye başladım.

1. Windows ayarlarından ekran kartı seçimi yaptınız mı?
2. Güç seçeneklerinde performans ayarında mı?
Laptopu şarjdayken oynuyorsun diye düşünüyorum.

1. Windows ayarlarından ekran kartı seçimi yaptınız mı?
2. Güç seçeneklerinde performans ayarında mı?
Laptopu şarjdayken oynuyorsun diye düşünüyorum.
Dragon Center'dan MSI HYBRID'e ayarlı ve ayrık ekran kartı yaptığımda FIFA'da 200 FPS'te anlam veremediğim takılma sorunu oluyor oyundan dolayı sanırım.Hepsini Dragon Center'dan ayarlıyorum. Güç seçeneği üstün performans.

Yeni konular

Geri
Yukarı