MSI GP 66 Leopard 11UG-XTR laptopta FPS düşmesi

portable olanı indirebilrisin. Fark etmez. Birisinde kurulum gerekiyor diğeri direkt açıyor.
Hocam FIFA denedim. Oyunun 60 FPS kitlemesi benim 240'ıma denk geliyor orda biraz sorun oluyor fakat 30 FPS kitlemesi yani benim 120 FPS kitlemem sabit oynuyorum. Botlara karşı denedim 1 el hem çok ısınmıyor hem de sabit oynatıyor. Sizinle iletişimde kalalım birçok oyunda deneyeceğim fakat denediğim gibi FUT'da kadro yüklenirken FPS 20 lere kadar düşüyor bu bir sıkıntı

Hocam FIFA denedim. Oyunun 60 FPS kitlemesi benim 240'ıma denk geliyor orada biraz sorun oluyor fakat 30 FPS kitlemesi yani benim 120 FPS kitlemem sabit oynuyorum. Botlara karşı denedim 1 el hem çok ısınmıyor hem de sabit oynatıyor. Sizinle iletişimde kalalım birçok oyunda deneyeceğim fakat denediğim gibi Fut'da kadro yüklenirken FPS 20'lere kadar düşüyor bu bir sıkıntı.

Hocam şöyle Afterburner-RivaTuner indirip 90'a sabitler misiniz? Ben FIFA'nın kendi ayarıyla oldum olası sıkıntı yaşadım. Oyun içi FPS de artacak böylece. Menü geçişleri hızlanıyor.

Hocam şimdi direkt sorunu anlatayım. Bir şeyler yüklerken genelde sorun olduğunu kastettim. Ardından bazen ekranın kitlenip hiçbir şey yapamadığımi güç tuşuna basıp kapatıp açarak anca duzeltebildigimi de anlattım. Açık dunyalarda genel olarak yiyorum hatta genel olarak değil yüzde 90 civarı açık dunyalarda yiyorum. FIFA da kadrolar yüklenirken acayip bir düşüş oluyor. Bana nedense SSD veya RAM problemi gibi geldi ama onlar bilir diye yolladım. Arkadaşlarım beni Discord'da Rust oynarken görmüş dedim herhalde deniyorlar sorunu anlarlar. Ardından birkaç gün sonra beni aradılar dediler sorun yok. Ben de bu yaşadığım sorunları spesifik olarak anlattım. Örnek Fortnite God of War dokuzlar gölünde mesela kasıyor. 1 gün sonra hiçbir şey yokmuş gibi teslim ettiler. Ben bu bilgisayara dünya parayi bunun için vermedim cidden çok uzun zaman boyunca dandik bir PC ile oynadım ve kaliteli istiyordum. Zaten ne zamandır aklımdaydı götürdüm bir şey değişmedi belki sizlerin de tahminleri olur. Birkaç yere daha göstereceğim peşini bırakmayacağım.

RAM çift kanal ayrıca. Isı değerleri yeni geldiği için tertemiz. Drop yediğim zaman CPU ve GPU yuzdelerinde ani bir değişim yok.

Bilgisayarın inceleme videoları varsa ve yapılan testleri gösteriyorsa sende SSD, RAM, GPU gibi bütün donanımı test et, eğer donanımsal bir arza varsa orada büyük ihtimal anlarsın. Bende drop sorununa genellikle Windows'un tam ekran optimizasyonları neden oluyordu onu kapatınca geçiyordu.

Hocam şöyle Afterburner-RivaTuner indirip 90'a sabitler misiniz? Ben FIFA'nın kendi ayarıyla oldum olası sıkıntı yaşadım. Oyun içi FPS de artacak böylece. Menü geçişleri hızlanıyor.
Yok hocam oyun içinde FIFA'nın kendi ayarıyla 1 kerecik bile sıkıntı yaşamadım fakat genel olarak menülerde mesela FIFA kadrolarında veyahut açık dünya ve battle royale gibi mesela Fortnite'da yiyorum nispeten azaldı God of War dokuzlar gölüne gittiğimde baya kasıyordu fakat normal oynanış çok iyidi düşünün Chaos Bladeleri yüksek ayarda oynatıyordum. Horizon Zero Dawn oynadım bi sorun yoktu sadece map yüklenirken kasıyordu. Genel olarak yükleme ekranı , menü gibi şeylerde yiyorum.
Bilgisayarın inceleme videoları varsa ve yapılan testleri gösteriyorsa sende SSD, RAM, GPU gibi bütün donanımı test et, eğer donanımsal bir arza varsa orada büyük ihtimal anlarsın. Bende drop sorununa genellikle Windows'un tam ekran optimizasyonları neden oluyordu onu kapatınca geçiyordu.

Hocam onerebileceginiz programlar var mı donanımsal sorunları anlayabileceğim?

Son düzenleme:
Yok hocam oyun içinde FIFA'nın kendi ayarıyla 1 kerecik bile sıkıntı yaşamadım fakat genel olarak menülerde mesela FIFA kadrolarında veyahut açık dünya ve Battle Royale gibi mesela Fortnite'da yiyorum nispeten azaldı God of War dokuzlar gölüne gittiğimde bayağı kasıyordu fakat normal oynanış çok iyiydi düşünün Chaos Blade'leri yüksek ayarda oynatıyordum. Horizon Zero Dawn oynadım bir sorun yoktu sadece map yüklenirken kasıyordu. Genel olarak yükleme ekranı, menü gibi şeylerde yiyorum.

Hocam onerebileceginiz programlar var mı donanımsal sorunları anlayabileceğim?

CrystalDiskMark depolama için kullanılıyor okuma yazma hızlarına bakarsın, FurMark ve 3D mark var onlarda GPU testi yapıyor; FurMark yanlış hatırlamıyorsam sıcaklık değerlerine bakmak ve yük altında GPU ne yapıyor onu ölçüyordu, 3D mark ise belli başlı doku veya filtreleme gibi şeylere skor veriyordu hatta 3DMark içinde oyunlarda hangi ayarlarda kaç FPS alırsınız onu gösteren bir kısım bile vardı. CPU için Cinebench be PC mark var ama onları detaylı bilmiyorum, ayrıca Cinebench kullanacaksan sürümünü de göz önünde bulundurman gerekli eğer incelediğin videolarda 23 sürüm kullanıldıysa sende o sürümü kullanıp karşılaştırma yap sonuçlar farklı çıkıyordu çünkü.

CrystalDiskMark depolama için kullanılıyor okuma yazma hızlarına bakarsın, FurMark ve 3D mark var onlarda GPU testi yapıyor; FurMark yanlış hatırlamıyorsam sıcaklık değerlerine bakmak ve yük altında GPU ne yapıyor onu ölçüyordu, 3D mark ise belli başlı doku veya filtreleme gibi şeylere skor veriyordu hatta 3DMark içinde oyunlarda hangi ayarlarda kaç FPS alırsınız onu gösteren bir kısım bile vardı. CPU için Cinebench be PC mark var ama onları detaylı bilmiyorum, ayrıca Cinebench kullanacaksan sürümünü de göz önünde bulundurman gerekli eğer incelediğin videolarda 23 sürüm kullanıldıysa sende o sürümü kullanıp karşılaştırma yap sonuçlar farklı çıkıyordu çünkü.
Hocam şöyle şimdi GPU ve CPU da sıkıntı olsa ben bilgisayarımın açılacağını düşünmüyorum. RAM'de sıkıntı olsa mavi ekrana duserim büyük ihtimalle. SSD kalıyor geriye. Mesela F1 oynuyorum açık dünya bir oyun değil sorun olmuyor oyun içinde fakat menülerde veya mapi yüklerken 20 FPS'ye kadar düşüyor yani fena takılıyor. Aynısı FIFA'da mesela menülerde, paket açılırken, kadrolar yüklenirken oluyor. Genel olarak yüklenirken bir sıkıntı var. GoW oynuyorum. Oyun dokuzlar gölü dışında kaymak gibi akıyor. Genel olarak açık dünya ve menülerde yaşıyorum.

Hocam şöyle şimdi GPU ve CPU da sıkıntı olsa ben bilgisayarımın açılacağını düşünmüyorum. RAM'de sıkıntı olsa mavi ekrana duserim büyük ihtimalle. SSD kalıyor geriye. Mesela F1 oynuyorum açık dünya bir oyun değil sorun olmuyor oyun içinde fakat menülerde veya mapi yüklerken 20 FPS'ye kadar düşüyor yani fena takılıyor. Aynısı FIFA'da mesela menülerde, paket açılırken, kadrolar yüklenirken oluyor. Genel olarak yüklenirken bir sıkıntı var. GoW oynuyorum. Oyun dokuzlar gölü dışında kaymak gibi akıyor. Genel olarak açık dünya ve menülerde yaşıyorum.

Eğer sayaçlar ile kontrol ediyorsan bazı oyunların menülerinde FPS düşüşleri veya alaksız veriler normal.

Geri
Yukarı