MSI GP62 6QE için SSD Seçenekleri

Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Merhaba,
MSI GP62 6QE Leopard Pro için M.2 PCIe SSD mi yoksa M.2 SATA SSD mi tercih etmem gerektiği hakkında bilgiye ihtiyacım var. Özelliklerindeki "1 x 2.5" HDD + 1 x NVMe M.2 SSD by PCIe Gen3 X4 / SATA-SSD Combo" ifadesinden ve ilgili bir bilgilendirmeden (Forum-en.MSI.com) anladığım kadarıyla bilgisayar iki tercihe de uygun. Ancak bazı makalelerde M.2 PCIe SSD'lerin kimi MSI modellerinde BIOS ile ilgili birtakım sorunlara yol açtığını ve M.2 PCIe SSD ile M.2 SATA SSD arasında belli bir ömür farkının bulunduğunu okudum. İlgili forumda"NVMe protokolü"ne dair bir şeyler de gördüm ancak bununla ilgili pek fikir sahibi değilim.
Örneğin, bunu (Samsung 860 EVO M.2 SATA) mu almalıyım yoksa bunu (Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD) mu? Aralarında hatırı sayılır oranda bir hız farkının olduğunu biliyorum, hangi ağza sahip SSD'yi seçmem gerektiği hakkında kuşkuluyum. Herhangi bir PCIe NVMe/SATA-3 arayüz sorunu ile karşılaşır mıyım, bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı