MSI GP62 6QE RAM yükseltme

Bütçe
1000

reful

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar,

MSI GP62 6QE markalı 8 GB RAM'i olan laptopumun RAM'ini yükseltmek istiyorum. Pek anladığım konular değil. Okuduğum konulardan anladığım kadarıyla 2x8 şeklinde sıfırdan alıp takarsam daha güvenli oluyormuş ama benim laptopumda yazan MHz değerini bir türlü bulamıyorum. Daha doğrusu yanlış bir şey almaktan korkuyorum. Çoğu RAM'ler 2400 veya 3000 MHz. Laptopumun özelliklerini ekliyorum. Teşekkür ederim.

1000-1500 TL'ye kadar 2x8GB RAM önerebilirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• ram.PNG
    ram.PNG
    72 KB · Görüntüleme: 61
  • ram2.PNG
    ram2.PNG
    59 KB · Görüntüleme: 40
  • ram3.PNG
    ram3.PNG
    82,6 KB · Görüntüleme: 46
  • ram4.PNG
    ram4.PNG
    79,1 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Burada uyumlu ram ve ssd'ler yer alıyor . Bu siteden alışveriş yapınca seni arayıp aldığın ram veya ssd'nin uyumlu olup olmadığını söylüyorlar . Sitedeki Bigboy markası sadece samsung dram kullanır .

https://www.google.com/maps/uv?pb=!...sAF1QipO2Grv2MgeQfAjr4CFZQxsM3yGaO6snKVoor9vU

Zaten bir arkadaşın yorumundaki resimde Bigboy kutusunda powered by samsung yazıyor.

Monster Adata ve Bigboy RAM kullanıyor.

3000 MHz alsan da 2400 MHz'de çalışır. O linkteki 8 GB 2400 MHz olandan 1 adet alabilirsin. Laptopunda mevcutda 1 tane 8 GB samsung ram var zaten samsung çip olduğundan uyumlu çalışacaktır. 8+8 16 GB yapmış olursun.

Çok teşekkür ederim. Sitede uyumlu aynısının 16 GB olanını da gördüm. Almışken 8 yerine onu almam daha mı mantıklı olur çok fark eder mi? Hangisini önerirsiniz?

Evet aldım ve faydasını gördüm. Bilendenal diye bir siteden aldım. Canlı destek bölümüne bilgisayar ve RAM özelliklerinizi iletirseniz yardımcı oluyorlar.

Geri
Yukarı