MSI GP62M 7RDX 90 dereceye ulaşıyor

sinansatilmis

Centipat
İki yıl önce başlıkta belirttiğim bilgisayarı almıştım fakat son zamanlarda aşırı derecede ısınmaya başladı. Oyunlar sırasında ani takılmalar olmaya başladı bazen Valorant ve PUBG gibi oyunlarda 2-3 saniyelik donmalar yaşıyorum. Sıcaklık değerlerine oyun içinde baktığımda anakart, işlemci ve GPU'nun 90 dereceye ulaştığını fark ettim. Sebebi sizce ne olabilir? (Laptopa sonradan sadece 240 GB SSD eklemesi yaptım bu sebep olabilir mi?)

Macunun etkisini kaybetmesi, hava alıklarının tıkanması. SSD performansı artırır ekstra sıcaklık ve yavaşlık katmaz. Havayı yandan alıyor arkadan atıyor isen sorun olmaz lakin alttan alıyor ve yandan atıyor ise havayı biraz daha yukarda durması için kitap gibi destekleyecek birşey koyabilirsiniz.

Temizlediniz mi laptopu?

Aldığımdan itibaren hiç temizlemedim maalesef.
Coretemp uygulaması ne kadar doğru bilemem fakat açtığımdan itibaren forma girmekten başka bir şey yapmamama rağmen bu derecelerde geziyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (95).png
    Ekran Görüntüsü (95).png
    27,6 KB · Görüntüleme: 32
Aldığımdan itibaren hiç temizlemedim maalesef.
Coretemp uygulaması ne kadar doğru bilemem fakat açtığımdan itibaren forma girmekten başka bir şey yapmamama rağmen bu derecelerde geziyor.
Hocam bir temizleyin derim, düzelir büyük ihtimalle.

Yeni konular

Geri
Yukarı