Çözüldü MSI GP63 8RE Windows Kurulumunda "Startup.nsh" Problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmet Fıstık

Hectopat
Az önce kargodan aldım laptopu fakat Windows kurarken sürekli bu hata çıkıyor, ne yapmalıyım bilen var mı?

_20181225_123603.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarını sıfırlayıp deneyin.
Windows'u nasıl yazdırdınız?

GPU sürücülerini yükledin mi ?

Evet, biraz ilerleme kaydettim aslında o kısıma "exit" yazınca çıkıyor fakat her açtığımda bunu yapmak istemiyorum BIOS'u varsayılana aldım sonra güncelledim ama hala düzelmedi ve bütün sürücüler güncel heralde ama sanki Windows ile ilgili bir sorun gibi durmuyor.
Bir de hard disk 3 bölüme ayrılmş : DriverCD , Yerel disk : D , ve EFI diye bir bölüm daha var acaba ondan kaynaklı bir şey olabilir mi ?
Youtube'dan video açınca ses geliyor fakat görüntü yok .

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk sorunun BIOS ayarlarını doğru ayarlayamaman. İkinci olan son mesajına göre o dediklerini normal şekilde görmemen lazım format sırasında diskleri doğru yapılandıramamışsın.
Format rehberlerimiz var onları inceleyip hatanı görebilirsin.

İlk sorunun BIOS ayarlarını doğru ayarlayamaman. İkinci olan son mesajına göre o dediklerini normal şekilde görmemen lazım format sırasında diskleri doğru yapılandıramamışsın.
Format rehberlerimiz var onları inceleyip hatanı görebilirsin.

Bana bir kurulum kağıdı gönderdiler aslında ben pek okumadan kurdum şuan bakınca EFI diye ayrılan bölümü silmem gerektiğini okudum ben bir format atmayı daha deneyeyim daha sonra dönüş yaparım çok teşekkürler bu hatayı görmemde yardımcı olduğunuz için.
Arkadaşlar Murat Bey'in de dediği gibi Windows'u kurarken yanlış disk yapılandırması olmuş bende tekrar format atarak düzelttim.

Son düzenleme:
Bana bir kurulum kağıdı gönderdiler aslında ben pek okumadan kurdum şuan bakınca EFI diye ayrılan bölümü silmem gerektiğini okudum ben bir format atmayı daha deneyeyim daha sonra dönüş yaparım çok teşekkürler bu hatayı görmemde yardımcı olduğunuz için.
Arkadaşlar Murat Bey'in de dediği gibi Windows'u kurarken yanlış disk yapılandırması olmuş bende tekrar format atarak düzelttim.
Merhaba aynı sorun bende de var tam olarak bu sorunu nasıl çözdüğünüzü anlatabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı