MSI GP66 11UG-046XTR nasıldır?

Gregorz Brzecz.

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, ürünü sabah sipariş verdim fakat aklımda takılan sorular var, ürün özellikleri 3070 ve 11800H:

1- Ekran kartı kaç watt?
2- Ekran IPS mi TN mi?
3- Type-C’nin olmaması sizce eksiklik mi?
4- 3070 almış olmamın bana bir avantajı olur mu? Aynı segmentteki Legion 5 Pro’nun 3060’lı versiyonuyla kıyasla nasıldır?
5- İşlemci sıcaklıkları hakkında kötü yorum okudum, bu konu hakkında bilgi berebilir misiniz?
6- GE66 ile iç tasarımdaki farklılıklar nelerdir? Soğutma bloğunda bariz farklar var mıdır?
7- Uzun ömürlü bir kullanım performansı sunar mı?
Cevaplarsanız sevinirim, teşekkürler.

Legion 5'i sattınız herhalde. 😂

GP66 11ug kullanıcısıyım. Alalı 6 ay oldu. Öncelikle ekran kartı 140W. Piyasadaki en güçlü 3070 diyebilirim. Lenovo Legion 5 Pro 3070le karşılaştıracak olsanız ben legion alırdım. Çünkü ekran benim önceliğim. Lenovo'nun ekran özellikleri gerçekten çok iyi. Ama 3060 ile 3070 mı derseniz GP66 veya GE66 daha mantıklı. Öncelikle 3070 ve 3060 arasında performans farkı var zaten. Eğer ki 3070 alacaksanız GE66 almanız daha mantıklı. Çünkü performans olarak 2K ekran kartı. 11800h -50 mvlı kullanıyorum. İlk zamanlar undervoltsuz oto fanda 70-80 arasında çalışıyordu. Nadir 90 görüyordum o da anlık. Warzone hariç. Şimdi sıcaklıklar yükseldi. 90 üstünü rahat görüyorum. Turbo fan açtıysanız performans kaybı yaşamıyorsunuz fakat sıcaklıkları 90 üstü görüyorsunuz onu belirteyim. GP66 kasası gerçekten sağlam bir kasa olduğunu söyleyebilirim. Uzun ömürlü olacağı kesin. Eğer ki oyun performansı merak ediyorsanız onu da deneyebilirim. Almışsınız onu fark ettim :D

GP66 11ug kullanıcısıyım. Alalı 6 ay oldu. Öncelikle ekran kartı 140W. Piyasadaki en güçlü 3070 diyebilirim. Lenovo Legion 5 Pro 3070le karşılaştıracak olsanız ben legion alırdım. Çünkü ekran benim önceliğim. Lenovo'nun ekran özellikleri gerçekten çok iyi. Ama 3060 ile 3070 mı derseniz GP66 veya GE66 daha mantıklı. Öncelikle 3070 ve 3060 arasında performans farkı var zaten. Eğer ki 3070 alacaksanız GE66 almanız daha mantıklı. Çünkü performans olarak 2K ekran kartı. 11800h -50 mvlı kullanıyorum. İlk zamanlar undervoltsuz oto fanda 70-80 arasında çalışıyordu. Nadir 90 görüyordum o da anlık. Warzone hariç. Şimdi sıcaklıklar yükseldi. 90 üstünü rahat görüyorum. Turbo fan açtıysanız performans kaybı yaşamıyorsunuz fakat sıcaklıkları 90 üstü görüyorsunuz onu belirteyim. GP66 kasası gerçekten sağlam bir kasa olduğunu söyleyebilirim. Uzun ömürlü olacağı kesin. Eğer ki oyun performansı merak ediyorsanız onu da deneyebilirim. Almışsınız onu fark ettim :D
Hocam Legion 5 Pro 3070 sadece AMD işlemciyle mevcut ve TR garantili değil o yüzden almadım. Vatan’da Legion 5 Pro 3060 var 11800H’lı fakat o da 27k, ben GP66’yı 29k’ya aldım. GE66 almak isterdim fakat fiyat farkı çok, çıkaramadım. Sizce bu GP66’dan (11800H ve 3070) memnun kalır mıyım? Ses kalitesi, touchpad ve termali nasıldır? Uzun vadede üzer mi?

Hocam Legion 5 Pro 3070 sadece AMD işlemciyle mevcut ve TR garantili değil o yüzden almadım. Vatan'da Legion 5 Pro 3060 var 11800H'lı fakat o da 27k, ben GP66'yı 29K'ya aldım. GE66 almak isterdim fakat fiyat farkı çok, çıkaramadım. Sizce bu GP66'dan (11800H ve 3070) memnun kalır mıyım? Ses kalitesi, touchpad ve termali nasıldır?

Ge kasa ile fark yok sanırsam ekran kartı 130W ve üzeri ise iş görür güzel laptop

Hocam Legion 5 Pro 3070 sadece AMD işlemciyle mevcut ve TR garantili değil o yüzden almadım. Vatan'da Legion 5 Pro 3060 var 11800H'lı fakat o da 27k, ben GP66'yı 29K'ya aldım. GE66 almak isterdim fakat fiyat farkı çok, çıkaramadım. Sizce bu GP66'dan (11800h ve 3070) memnun kalır mıyım? Ses kalitesi, touchpad ve termali nasıldır? Uzun vadede üzer mi?

Ben çok memnunum. Eğer biraz da şanslıysanız, undervoltla birlikte çok serin kullanırsınız. Benim işlemci en fazla -55 mv yiyor.-70mv da baya serin çalışan kasalar var. Ekran kartını 70 üstü hiç görmedim diyebilirim. 6.aydayım içini açıp toz temizledim tabi tekrar test edeceğim. Ama sıcaklıklar biraz arttı. Hocam şöyle söyleyim kendim touchpad hiç kullanmadım neredeyse, ses kalitesi benim için yeterli. Tabii ben çok oyun oynayan bir insanım ve kulaklık kullanıyorum. Genel olarak ses konusunda mantıklı bir eleştiri yapamam. Malzeme kalitesine gelecek olursak daha önce Tulpar T7 v21.6 kullandım ve 4.günde iade ettim. Malzemeye magnezyum da deseler inanılmaz kalitesiz geliyordu. Özellikle klavye konusunda. Bence en önemli şeylerden biri de yazılım. Çok stabil bir şekilde çalışıyor. Cihazın kasası konusunda net olarak memnun kalırsınız.

Ben çok memnunum. Eğer biraz da şanslıysanız, undervoltla birlikte çok serin kullanırsınız. Benim işlemci en fazla -55 mv yiyor.-70mv da baya serin çalışan kasalar var. Ekran kartını 70 üstü hiç görmedim diyebilirim. 6.aydayım içini açıp toz temizledim tabi tekrar test edeceğim. Ama sıcaklıklar biraz arttı. Hocam şöyle söyleyim kendim touchpad hiç kullanmadım neredeyse, ses kalitesi benim için yeterli. Tabii ben çok oyun oynayan bir insanım ve kulaklık kullanıyorum. Genel olarak ses konusunda mantıklı bir eleştiri yapamam. Malzeme kalitesine gelecek olursak daha önce Tulpar T7 v21.6 kullandım ve 4.günde iade ettim. Malzemeye magnezyum da deseler inanılmaz kalitesiz geliyordu. Özellikle klavye konusunda. Bence en önemli şeylerden biri de yazılım. Çok stabil bir şekilde çalışıyor. Cihazın kasası konusunda net olarak memnun kalırsınız.
Alırken Omen mi MSI mı diye ikilemde kalmıştım da iyi seçim yapmışım o halde teşekkür ederim.
@T129Atak Hocam Legion 5 Pro modelini buldum 3070 ve 5800H’lı, şu an iptal edip bunu alasım var. Ne düşünüyorsun?

Son düzenleme:
Alırken Omen mi MSI mı diye ikilemde kalmıştım da iyi seçim yapmışım o halde teşekkür ederim.
@T129Atak Hocam Legion 5 Pro modelini buldum 3070 ve 5800H’lı, şu an iptal edip bunu alasım var. Ne düşünüyorsun?
Sıfır mı buldunuz?
SSD ve RAM miktarı nedir cihazdaki?
Legion 5 Pro 1600p ekrana sahip dolayısıyla daha düşük FPS daha yüksek kalite demek. 1080p 3060 1600p 3070'den daha iyi performans gösterir. Tabii kalite farkı az değil ekrandaki.
GP'den batarya olarak daha üstün. İşlemci ve soğutma olarak bir tık geri. Kasa kalitesinde GP biraz daha iyi. GP'de Nahimic mevcut ses kalitesine önemli ölçüde etki ediyor, Aorus'ta bizzat deneyimledim.
GP'de 130W 3070 var, Legion'da 140W. İşlemci bu farkı rahat tolere ediyor.

Benim tercihim GP olur. Tabii bulduğunuz fiyat, garantili-garantisiz, RAM ve SSD miktarı önemli etken.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı