MSI GP66 11UG-046XTR vs MSI 15 A5EFK-007TR

rasitagac

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Web Designer
Merhabalar,

Konuda belirttiğim iki laptop arasındayım. Sizlerin de fikirlerini almak istedim.

İşim gereği çok yoğun bilgisayar kullanımı olan biriyim ve sıklıkla seyahat ediyorum o yüzden sizden ricam o paraya masaüstü alınır yazmayın. Gerek tasarım gerekse yazılımsal tarafta yoğunca işlerim oluyor. Aynı zamanda sıklıkla oyun da oynuyorum.

Gönlüm MSI Deltadan yana. Gerek resmi sitesindeki batarya sürelerinde fark olsun gerekse ram, ekran kartı, işlemci, ssd olsun çok daha önde.

Ancak benim için satış sonrası teknik destek te çok önemli.

Sırf amd sistem olmasında dolayı bir endişem var. Siz ne düşünüyorsunuz?

Buraya satın alma linklerini ve resmi web sayfaları bırakıyorum.

MSI GP66 Leopard 11UG-046XTR
Resmi web site: Overview GP66 Leopard
Amazon: MSI GP66 LEOPARD 11UG-046XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD 240Hz, Core I7-11800H, 16GB RAM, 512GB SSD, RTX3070 8GB, DOS, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

MSI Delta 15 A5EFK-007TR
Resmi website: MSI Delta 15 – A New Way To Be
Hepsiburada: https://www.hepsiburada.com/msi-del...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000NCRUA

Son düzenleme:
MSI Delta linkinde GP66 Leopard var hocam ama dediğiniz ürünü biliyorum. İki ürün arasında şöyle farklar var. GP66 Leopard soğutma tarafında daha iyi ama daha ağır ve büyük bir ürün. Ekranlar aynı. AMD sistem olmasından yana endişe duymanıza gerek yok. 5900HX, biraz daha güçlü bir işlemci 11800H'ye göre ama bu yapacağınız işlere göre değişir. Adobe programları Intel optimizasyonlu geliyor çünkü. RTX 3070, daha güçlü bir ekran kartı. GP66 Leopard modelinde PCIe 4.0 SSD mevcut. 6-7K civarı okuma yazma hızlarından bahsediyoruz. Profesyonel uygumalardan sizin işinizi daha da rahatlatacaktır. Batarya süresi ve taşınabilirlik sizin için çok önemli değilse Leopard tercih ederdim.

MSI Delta linkinde GP66 Leopard var hocam ama dediğiniz ürünü biliyorum. İki ürün arasında şöyle farklar var. GP66 Leopard soğutma tarafında daha iyi ama daha ağır ve büyük bir ürün. Ekranlar aynı. AMD sistem olmasından yana endişe duymanıza gerek yok. 5900HX, biraz daha güçlü bir işlemci 11800H'ye göre ama bu yapacağınız işlere göre değişir. Adobe programları Intel optimizasyonlu geliyor çünkü. RTX 3070, daha güçlü bir ekran kartı. GP66 Leopard modelinde PCIe 4.0 SSD mevcut. 6-7K civarı okuma yazma hızlarından bahsediyoruz. Profesyonel uygumalardan sizin işinizi daha da rahatlatacaktır. Batarya süresi ve taşınabilirlik sizin için çok önemli değilse Leopard tercih ederdim.
Uyarın için teşekkür ederim hocam düzenledim. Yorumun için de ayrıca teşekkür ederim. Peki ısınma konusuna ve ömür konusunda ne düşünüyorsun? AMD 7nm daha az ısındığını okuyorum.

MSI GP66 Leopard 11UG-046xtr alın.
MSI GP66 Leopard 11UG-046XTR

Sizin de son derece net cevaplarınız için teşekkür ederim 😅

@rasitagac amerikada mı oturuyon o fiyat ne 20.000 türk lirası

Yok ustam Türkiyedeyim. Krediyle almayı düşünüyorum zaten. Ben sürekli değiştirmektense uzun yıllar kullanmayı seven biriyim. O yüzden almışken iyisini almayı planlıyorum.

Sizin de son derece net cevaplarınız için teşekkür ederim 😅

Yok ustam türkiyedeyim. Krediyle almayı düşünüyorum zaten. Ben sürekli değiştirmektense uzun yıllar kullanmayı seven biriyim. O yüzden almışken iyisini almayı planlıyorum.

Kusura bakmayın açık bir cevap veremedim sadece donanım karşılaştırması yaparak size fikrimi sundum.

Taşınabilirlik ve kullanım süresi sizin için önemliyse MSI Delta 15'i tercih edin. Bu benim render farmım olacak benim için tek önemli şey performans diyorsanız GP66.

Adobe programları Intel optimizasyonlu doğru ancak 5900HX işlemciye sahip cihazlar PugetBench'in Photoshop testinde çok benzer sonuçlar verebiliyor. Örneğin burada 5800H'e sahip HP Omen 841 alırken, 11800H'e sahip Acer Helios 300 875 alıyor;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kısacası bu kadar üst düzey bir işlemcide arada olan fark göz ardı edilebilir. Sizi AMD olduğu için cihaz yarı yolda bırakmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı