MSI GP66 alınır mı?

@DrOetker
furmark.png

Heaven Benchmark'ta 3-4 dakika içinde Gpu 84 dereceyi gördü, fanlar çok ses çıkarmaya başladığı için yarıda kapatmak zorunda kaldım( ev halkı uyuyor :/ )
Yarın müsait olursam kalan testleri yapacağım. Çok bilgim yok bu benchmarklar konusunda fakat bana biraz ısınıyomuş gibi geldi, bilgisayarın arkasını hava alması için biraz kaldırsam birkaç derece daha iyileşicektir sıcaklıklar. Ama maksimum fanlar konusunda emin değilim, ilk gaming laptopum ve çıkardıkları ses çok geldi bana açıkcası.

@DrOetker
Eki Görüntüle 1146736
Heaven Benchmark'ta 3-4 dakika içinde Gpu 84 dereceyi gördü, fanlar çok ses çıkarmaya başladığı için yarıda kapatmak zorunda kaldım( ev halkı uyuyor :/ )
Yarın müsait olursam kalan testleri yapacağım. Çok bilgim yok bu benchmarklar konusunda fakat bana biraz ısınıyomuş gibi geldi, bilgisayarın arkasını hava alması için biraz kaldırsam birkaç derece daha iyileşicektir sıcaklıklar. Ama maksimum fanlar konusunda emin değilim, ilk gaming laptopum ve çıkardıkları ses çok geldi bana açıkcası.
@Radeon RX 5500M hocam sonuçlar nasıl?

@DrOetker
Eki Görüntüle 1146736
Heaven Benchmark'ta 3-4 dakika içinde GPU 84 dereceyi gördü, fanlar çok ses çıkarmaya başladığı için yarıda kapatmak zorunda kaldım( ev halkı uyuyor :/ )
Yarın müsait olursam kalan testleri yapacağım. Çok bilgim yok bu benchmarklar konusunda fakat bana biraz ısınıyormuş gibi geldi, bilgisayarın arkasını hava alması için biraz kaldırsam birkaç derece daha iyileşicektir sıcaklıklar. Ama maksimum fanlar konusunda emin değilim, ilk Gaming laptopum ve çıkardıkları ses çok geldi bana açıkçası.

3-4 dakikada bu değerler fazla bence. CPU olsa anlarım da GPU 84 görmemesi lazım.

FurMark'dan sonra 76 olan Gpu'nun 45-50 civarına inmesini bekleyip hemen Heaven'e geçtim bunun da etkisi olur mu bilmiyorum ama sanmıyorum
Düzenleme: Boştaki Gpu sıcaklıkları bu civarlarda.

@DrOetker
Eki Görüntüle 1146736
Turbo fan açık değilse normal.

FurMark'dan sonra 76 olan Gpu'nun 45-50 civarına inmesini bekleyip hemen Heaven'e geçtim bunun da etkisi olur mu bilmiyorum ama sanmıyorum
Düzenleme: Boştaki Gpu sıcaklıkları bu civarlarda.
Oda sıcaklığı nasıl hocam,klimalı oda değerleri değildir umarım. CPU kaç derecelerdeydi acaba,85'i geçti mi? Cooler booster açıksa GPU 84 derece beklediğimden oldukça yüksek.

Cpu-Z üzerinden benchmark nasıl yapılıyor hocam, Bench sekmesine gelip Bench CPU'ya basmamız yeterli mi? Yeni nesil laptoplarda zaten GPU sıcaklığı çok sorun olmuyormuş duyduğum kadarıyla ama CPU'yu çok merak ediyorum yük altında.

Cpu-Z üzerinden benchmark nasıl yapılıyor hocam, Bench sekmesine gelip Bench CPU'ya basmamız yeterli mi? Yeni nesil laptoplarda zaten GPU sıcaklığı çok sorun olmuyormuş duyduğum kadarıyla ama CPU'yu çok merak ediyorum yük altında.
Bench CPU ile skor veriyor ama kısa dandik bir test. Streste soğutabiliyor mu onu merak ediyordum ben. Turboda GP76'da yük altında 80'i geçmiyordu sıcaklıklar bir videoda.

Geri
Yukarı