MSI GP66 Leopard vs MSI nb GE66 Raider

• Konuyu başlatan dimbi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 3B
Bütçe
20,000

dimbi

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, bu iki makine arasında çok kararsız kaldım. Aralarında 1000 lira gibi bir fark var ama birinin işlemcisi daha iyi birinin de GPU'su. Hangisi ne bakımdan daha tercih edilebilir, genel olarak bir fikrinizi almak istedim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bu iki makine arasında çok kararsız kaldım. Aralarında 1000 lira gibi bir fark var ama birinin işlemcisi daha iyi birinin de GPU'su. Hangisi ne bakımdan daha tercih edilebilir, genel olarak bir fikrinizi almak istedim.
Teşekkürler.
GP66'nın stogu yok hocam. Eğer Stok bulabilirseniz GP66 serisinde iki adet fan ve 6 ısı borusu var ve render vesaire işiniz yoksa tercihim 3080'den yana olurdu.

%100 3080 olanı alın GPU'lar hızlı eskir ancak işlemciler çok uzun süre dayanırlar. Ancak paneli 1080P ikisininde 3080'e yakışacağını düşünmüyorum bence biraz daha bekleyin Ryzen 5000 serili ASUS ROG'lara bakın.

Bahsettiğiniz makine şu sanırım. Bunu uzun süredir bekliyorum açıkçası zaten ama sanırım uzun bir süre daha gelmeyecek gibi duruyor nadide ülkemize. Bir de bunu beklerken diğer makinelerin fiyatlarında bir artış söz konusu oldu, o yüzden biraz daha beklersem fiyatların daha da fazla yükseleceğinden korktuğum için harekete geçmeyi düşünüyorum yakın zamanda.
GP66'nın stogu yok hocam. Eğer Stok bulabilirseniz GP66 serisinde iki adet fan ve 6 ısı borusu var ve render vesaire işiniz yoksa tercihim 3080'den yana olurdu.
Soğutma sistemi daha iyi diyorsunuz Raider'a göre yani. Renderlık bir işim yok dümdüz oyun ve takılmak için alacağım, işsel bir durum yok yani. Fiyat olarak da daha düşük zaten her yönden avantajlı demek ki. Stok durumunu bir araştıralım bakalım yakın zamanda gelme ihtimali var mıymış. Teşekkürler yanıtlar için.

Son düzenleme:
Stoklar hakkında herhangi bir fikriniz var mıdır peki? Yakın zamanda gelme ihtimali var mıdır gibi.

Geri
Yukarı