Msi GP70 - Root devices uuid is 'xxxxx' hatası

zube

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Merhabalar. Msi GP70 2PE Leo marka modelli bilgisayarıma 10.10 sürümünü kurmaya çalışıyorum.
Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mac OS X Mavericks 10.9.2 Kurulum Rehberi - Technopat adresindeki adımları uygulayarak belleği hazırladım.(10-9-2 yerine 10-10 kullandım.) Ayarları gerçekleştirdim ve kuruluma başladım ancak "Root devices uuid is 'xxxxx' hatası " aldım. Forumda biraz araştırdıktan sonra [Çözüm] root device uuid is sonrası reset | Technopat Sosyal konusundaki gibi "Kernel PM Patch" seçeneğini seçerek tekrar denedim ancak yine fark etmedi. Bu kez de "-x" yaparak tekrar denedim ancak bu kezde aynı hatayı aldıktan sonra adımı atlayıp kuruluma geçti. Kurulumu videodaki gibi gerçekleştirdikten sonra reset attım ve tekrar usb ile boot edip açtım.
Ekran_Alıntısı.png

Ancak hdd'den başlatabilmemi sağlayacak olan yukarıdaki seçenek yoktu. Dolayısıyla yüklemenin ikinci adımına geçemedim.

Bilmiyorum yeterince açıklayabildim mi ancak problemi gidermek için öneride bulunursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Bazen tek yükleme ile sistem yüklenmiyor. İlk yüklemede yüklenmeyen dosyalar ikinci yüklemede tamamlanıyor. Bu yüzden tekrar boot OS X bas sytem seçin ve tekrar yükleme yapsın. Ayrıca bir hatırlatma olarak, yükleme ekranında disk izlenceleri diskinizi GUID / Mac OS X genişletilmiş günlüklü olara formatladığınızdan emin olun.

Öncelikle "root devices uuid is..." kısmında takılma sorununu güçte olsa aştım.
Kernel PM Patch seçeneği seçili,
Inject Edid seçeneği seçili,
Inject Intel seçeneği seçili değil,
-x modunda,
Boot Mode select ise Uefi olarak ayarladım ve başlattım. Kurulumu gerçekleştirdi ardından reset attı.
Videodaki gibi tekrara Usb'den boot ettim ancak Hdd'den başlatamadım. Bende çıktım yine aynı ayarlar ile Boot mode select ise legacy yapıp başlattım. Bu kezde Hdd'den boot etme menüsü geldi. O şekilde tekrar başlattım. Kurulumu gerçekleştirdi kullanıcı oluşturdum parola ayarladım. oturuma giriş yaparken renkli bir çember dönüp durdu ve açılmadı. 2 gündür aynı ekranda kaldım. Kurulum tamamlandı ancak oturum açma ekranında şifre yazıp giriş yapınca çember sürekli dönüp duruyor. Önerisi olan varsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Network kartını devre dışı bırakabiliyorsan network kartın olmadan dene. İkinci olarakta şunu deneyebilirsin.
Boot ekranında “Graphics Mode”=”640x480x32″ bu komutla ekran sistem başlangıcını düşük çözünürlükte açacak ve kullanıcı ekranını pas geçecek. Burada sistem Admin öntanımlı kullacı ismi olarak açılır. Bunu daha sonra değiştirebilirsin.

Network kartını devre dışı bırakabiliyorsan network kartın olmadan dene. İkinci olarakta şunu deneyebilirsin.
Boot ekranında “Graphics Mode”=”640x480x32″ bu komutla ekran sistem başlangıcını düşük çözünürlükte açacak ve kullanıcı ekranını pas geçecek. Burada sistem Admin öntanımlı kullacı ismi olarak açılır. Bunu daha sonra değiştirebilirsin.

Network kartını nasıl devre dışı bırakacağımı tam olarak bilmiyorum. Acaba tavsiye edebileceğiniz bir rehber ve kılavuz var mı acaba?
Birde boot ekranında yazmam için bir kod vermişsiniz. Çok acemiyim bu konuda maalesef kusura bakmayın nereye yazmam gerek bu kodu acaba?

Clover Boot menü ekranında options seçeneğine gel. Açılan pencerede boot args dizinindeki kodların ardına verdiğim kodu gir

@montezuma teşekkür ederim ancak söylediğiniz şeyi yapmaya fırsat bulamadan kendiliğinde açıldı. Teşekkürler cevabınız için.

Bu arada videoda usb kullanmadan boot edebilmek için mount edilip bazı dosyalar kopyalanıyor. Ancak bende o dosyalar bulunamıyor. Boot edebildiğime göre dosyaların olmama gibi bir ihtimali yok herhalde. Herhalde o dosyalara erişemiyorum. Lagecy ile -x ayarında başlatıyorum ondan kaynaklanan birşey olabilir mi acaba?

Ayrıca yine videoda gpu numarası ile ekran kartı tanıtılıyor. Numara ilgili alana yazılıp kaydet deniliyor ve sorun gideriliyor ancak bende kaydet dediğimde dosyayı nereye kaydedeceğini soruyor. Bu dosyayı tam olarak nereye kaydetmem gerek.

Adım adım ilerlemeye çalışıyorum kusura bakmayın.

Biraz araştırdım problem -x 'den kaynaklanıyor galiba. -v ile denedim ancak bu kez de resimdeki hata meydana geldi. Nasıl gideririm bu sorunu acaba?
Birde en baştan tekrar kurulum yapmam birşeyleri değiştirebilir mi? Yardımcı olursanız gerçekten çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.
PqEQE9.jpg

Sistemi -x ile başlatmak güvenli mod anlamına geliyor. Bu açılışte sistem harici diskleri vs okumaz. Sadece minumum düzeyde sistemin açılması için gereklli driver yükler.Resimdeki hata için ise, EFI / CLOVERS / Drivers içindeki dosyları araştır ve içlerinde hfsplus.efi adlı dosyanın bulunup bulunmadığını kontrol et.Yoksa buradan indir: https://github.com/JrCs/CloverGrowerPro/blob/master/Files/HFSPlus/X64/HFSPlus.efi?raw=true
Yine aynı klasorler içinde VBoxHfs-64.efi varsa bunuda sil. BIOS ayarlarında vt-d ayarı var ise onuda disable yap

Sistemi -x ile başlatmak güvenli mod anlamına geliyor. Bu açılışte sistem harici diskleri vs okumaz. Sadece minumum düzeyde sistemin açılması için gereklli driver yükler.Resimdeki hata için ise, EFI / CLOVERS / Drivers içindeki dosyları araştır ve içlerinde hfsplus.efi adlı dosyanın bulunup bulunmadığını kontrol et.Yoksa buradan indir: https://github.com/JrCs/CloverGrowerPro/blob/master/Files/HFSPlus/X64/HFSPlus.efi?raw=true
Yine aynı klasorler içinde VBoxHfs-64.efi varsa bunuda sil. BIOS ayarlarında vt-d ayarı var ise onuda disable yap

bahsettiğiniz konum yoktu ancak EFI/CLOVERS/drivers64UEFI klasöründe "HFSPlus-64.efi" adında bir dosya vardı. Sizin bahsettiğiniz dosyayı da yanına ekledim. Ayrıca VBoxHfs-64.efi adında veya benzer bir dosya yok. Son olarak Bıos'da bahsettiğiniz ayar mevcut değil. Tekrar deneyip olumlu veya olumsuz tekrar editlerim mesajı.

Sağolun cevap için.

Düzenleme: Maalesef değişen bir şey olmadı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı