MSI GP72 6QE yüksek sıcaklık sorunu

Baturs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Masasında
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba. MSI GP72 6QE laptopum var. Çok büyük bir sıkıntı var. O da ısınma. BF1, PUBG, BF4 vb. oyunlarda bilgisayar maksimim 91-92 dereceleri görüyor. Bu değerler normal değil. Yapabileceğim bir şey var mı? Çoğu şeyi denedim ve fanlarda tam devirde çalışıyorlar. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Undervolt yapmanızı öneririm, benim işlemci sıcaklık değerlerimi 90-100'den 75-85 aralığına indirdi. XTU ( Intel Extreme Tuning Utility ) programı aracılığı ile yapabilirsiniz.

Ayrıca cihazınızı alalı bir süre olduysa toz temizliği ve termal macun yenilemesi de çözüm olabilir ama öncelikle undervolt yapmayı deneyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Google'da 6700HQ Undervolt diye aratın, yardımcı olacaktır.

Undervolt yapmanızı öneririm, benim işlemci sıcaklık değerlerimi 90-100'den 75-85 aralığına indirdi. XTU ( Intel Extreme Tuning Utility ) programı aracılığı ile yapabilirsiniz.

Ayrıca cihazınızı alalı bir süre olduysa toz temizliği ve termal macun yenilemesi de çözüm olabilir ama öncelikle undervolt yapmayı deneyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Google'da 6700HQ Undervolt diye aratın, yardımcı olacaktır.
Undervolt yaptım sıcaklık düştü ama bilgisayar kendi kendine kapanmaya basladı bende içini açıp temizlik yaptım,5-10 derece düştü. Teşekkürler yardımın için

Düzgün undervolt değerlerini bulursanız bir sıkıntı yaşamazsınız, -0.100'den başlayın -0.105 , -0.110 diye ilerleyin doğru değeri bulacaksınız. Ben 7700HQ'ya -0.120 kullanıyorum herhangi bir BSOD yaşamadım.

Videolara baktım adamlar en iyi -0.150 diyor bende öyle yaptım birazdaha düşürüp deneyeceğim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı