MSI GP76 Leopard vs MSI GE75 Raider

Bütçe
19000
Ekran kartının yeni olmasının nasıl bir avantajı var? Testlere baktığımda 5,6 FPS daha fazla veriyor 2070s.

Sadece daha fazla güncelleme alabilir denilir fakat GPU'nun gücü belli zaten. Ayriyeten 2070s zaten güncellenen ve çok güzel bir ekran kartı. Kesinlikle kalite ve ekran kartı anlamında GE75 modelini seçmelisin. RTX20 serisi çok güzel ve başarılı seri unutmamak lazım.

Ekran kartının yeni olmasının nasıl bir avantajı var? Testlere baktığımda 5,6 fps daha fazla veriyor 2070s.
Yeni bir teknoloji çıkarırlarsa 2000'e çıkmayabilir mesela. Mümkün olan en günceli almak daha mantıklı bence.
Ama fiyatlara bakınca, rtx2070s li olanı almak daha mantıklı duruyor. Hem 1tb harddiski var, hem 16gb ram fazlası var hem de fiyatı 300tl daha uygun. rtx3060 ile de pek performans farkı yok zaten.
17.3 inç laptopların taşınması çok zor yerinde olsam her iki seçeneği de eleyip 14-16 bin tl aralığında bir rtx3060lı laptop alırdım. Yanına da 24 veya 27 inç bir monitör alsan tadından yenmez ve buna rağmen 2000tl gibi bir para cebinde kalır.

Yeni bir teknoloji çıkarırlarsa 2000'e çıkmayabilir mesela. Mümkün olan en günceli almak daha mantıklı bence.
Ama fiyatlara bakınca, RTX2070sli olanı almak daha mantıklı duruyor. Hem 1TB hard diski var, hem 16 GB RAM fazlası var hem de fiyatı 300TL daha uygun. RTX3060 ile de pek performans farkı yok zaten.
17.3 inç laptopların taşınması çok zor yerinde olsam her iki seçeneği de eleyip 14-16 bin TL aralığında bir RTX3060'lı laptop alırdım. Yanına da 24 veya 27 inç bir monitör alsan tadından yenmez ve buna rağmen 2000TL gibi bir para cebinde kalır.

Laptopu taşıyorum genelde ve küçücük ekranda oyun sevmiyorum o yüzden 17, 3'e mecburum.

Mesela bu laptopların attıklarınıza göre dezavantajları, sadece fan sesi ve ekran boyutu. Ama çok rahat taşıyabilirsiniz ve çok şık laptoplar.
Eğer ki illa fan sesi olmasın serin serin oynayayım diyorsanız da alttaki laptopu inceleyebilirsiniz.
Para kolay kazanılmıyor bence düşünün biraz. Hemen karar vermeyin.

Laptopu taşıyorum genelde ve küçücük ekranda oyun sevmiyorum o yüzden 17, 3'e mecburum.
Son attığım mesajı, bunu görmeden attım. Ama yine de bir düşünün isterseniz, karar tamamen sizin zaten illaki istediğinizi alacaksınız ben sadece fikrimi belirttim yanlış anlamayın.

Bazı kişiler 11. nesil laptoplar gelecek bekle diyor. O zaman bunları elden çıkarmak için fiyat kıracaklarmış. Sizce alayım mı bekleyeyim mi? Bayağı kararsızım. Normalde 23binlik laptop.
Son attığım mesajı, bunu görmeden attım. Ama yine de bir düşünün isterseniz, karar tamamen sizin zaten illaki istediğinizi alacaksınız ben sadece fikrimi belirttim yanlış anlamayın.

Yanlış anlamam dostum yardımcı olmaya çalışman yeterli.

Son düzenleme:
Bazı kişiler 11. nesil laptoplar gelecek bekle diyor. O zaman bunları elden çıkarmak için fiyat kıracaklarmış. Sizce alayım mı bekleyeyim mi? Bayağı kararsızım. Normalde 23binlik laptop.

Yanlış anlamam dostum yardımcı olmaya çalışman yeterli.

Laptop fiyatlarında aşırı düşme olmaz ki GP75 günümüz için hala üst seviye Gaming laptop olduğu için değişmez. Zaten 11 nesil Intel laptoplar bariz bir fiyat farkıyla geliyor düşme yaşanmaz o yüzden. 11 nesil laptoplar kendileri pahalı zaten.

Laptop fiyatlarında aşırı düşme olmaz ki GP75 günümüz için hala üst seviye Gaming laptop olduğu için değişmez. Zaten 11 nesil Intel laptoplar bariz bir fiyat farkıyla geliyor düşme yaşanmaz o yüzden. 11 nesil laptoplar kendileri pahalı zaten.

Sence 11. nesiller fiyatını hak ediyor mu? Bazı testler çok yakın gösteriyor.

Sence 11. nesiller fiyatını hak ediyor mu? Bazı testler çok yakın gösteriyor.

Yurt dışında insanlar için 11 nesil tabii ki de çok uygun fiyatını hak ediyor fakat bizim ülkemiz için 11th gen Intel'ler kesinlikle haketmiyor. 10 nesil Intel'ler zaten güçlü arada çok az fark var ve o fiyat aralığını haketmiyor kesinlikle. O yüzden 11th nesil laptop beklimde alim tarzı bir şey çok saçma kaçıyor TR bazında.

Yurt dışında insanlar için 11 nesil tabii ki de çok uygun fiyatını hak ediyor fakat bizim ülkemiz için 11th gen Intel'ler kesinlikle haketmiyor. 10 nesil Intel'ler zaten güçlü arada çok az fark var ve o fiyat aralığını haketmiyor kesinlikle. O yüzden 11th nesil laptop beklimde alim tarzı bir şey çok saçma kaçıyor TR bazında.

10. nesille az fark yok 10300H 4600H'dan güçsüz dü ancak 11300h tek çekirdekte yani oyunlarda ve tek çekirdek kullanan render işlerinde 5600hdan bile daha iyi arada ciddi bir fark var

10. nesille az fark yok 10300H 4600H'dan güçsüz dü ancak 11300h tek çekirdekte yani oyunlarda ve tek çekirdek kullanan render işlerinde 5600HDAN bile daha iyi arada ciddi bir fark var.

Kardeşim ülkemiz için asgeri ücret bazında düşünürsen gereksiz bir geliştirme. Haketmeyen parayı ve fiyatı niye verelim.

Geri
Yukarı