MSI GS 70 vs GE 72?

Mustafa_35

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar bu 2 seri arasındaki fark nedir ve hangisi daha iyidir ve hangi yönleri ağır basar ? Ben bu aralar çok fazla araştırma yapıyorum ve msi almam konusunda teşvik edildim. Şu an bakıyorum bütçeme göre fakat çok farklı seriler var. Kafam karıştı ve modellerin özellikleri hakkında fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Ben notebooku oyun için kullanıcam ve ayrıca mühendislik okuyorum. Yani yazılım programları vb programlar kullanıcam. Kullanım şeklime hangisi uygun olur?

Msi GS 70:
MSI GS70 6QE-082TR Stealth Pro Core i7-6700HQ 16GB 256GB SSD +1TB GTX970M 17.3" Full HD Win 10 | sanalmarketim

Msi GE 72:
MSI GE72 6QF-017TR Apache Pro Core i7-6700HQ 8GB 128GB SSD +1TB GTX970M 17.3" Full HD Win 10 | sanalmarketim

Bu 2 üründen hangisi benim ihtiyacımı karşılar ve GE72 neden GS70'den daha düşük özelliklere rağmen aynı fiyata ? Cevaplarınızı bekliyorum.

İkisinin de performans konusunda kesinlikle seni üzmeyeceğini söyliyebilirim. GS serisi daha ince bir bilgisayar diğerine göre. Arada ki fiyat farkının sebebinin benim için tek açıklaması GE 72-62'nin GS 70'den sonra çıkmış olması.
Ben bu iki ürün arasından GS 70'i alırdım, RAM'ı daha fazla ve fiyatı aynı ancak soğutma konusunda GE 72'nin biraz daha iyi olacağını düşünüyorum kalınlığından ve sisteminden dolayı.

Sizce soğutma konusunda çok problem olur mu gs 70 de? Yani yazılım programlarından zaten pc nin çok ısıncağını sanmıyorum fakat oyunlarda gerçekten önemli bir konu ısı ve bu yüzden biraz arada kaldım özellik olarak gs 70 gerçekten daha iyi ge72 ye göre ama ısınma konusu beni korkutuyor açıkcası.

Technopat'ta detaylı incelemesi mevcut, dikkatle izlersen kafandaki soru işaretlerini giderebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladığım kadarıyla ince bir tasarım ve tek eksisi ise fan sesinin diğer seriye göre daha fazla çıkıyor olması. Fan sesi dışında başka farkı yok gibi. Isınması normal olduğunu söylüyorlar. Yani oyun için kullanılabilir anladığım kadarıyla. En büyük artısı da ağırlığı daha düşük 17.3' lük ürünlere göre. Herkese yorumlarından dolayı teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı