MSI GS66 vs ASUS ROG Zephyrus M16

Burada farklar var, seri numaralarından bakabilirsiniz.

MSI GS66 Stealth kullanıcısıyım. Satın alarak en doğru kararı yaptım. RTX 2060 ve Core i7 10750H olan modeli kullanıyorum. Witcher 3'teki sıcaklık değerleri: (Kendim çektim videoyu bizzat)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Stealth serisi Titan'dan sonra gelir. Tamamen metal kasa, alt kısım da metal. Videoda da gördüğünüz üzere GPU bu sıcak yaz aylarında %100 kullanımda 62 dereceyi geçmiyor. İşlemci için underclock yaptım, 60 derecede çalışıyor o da. 3 fan 7 bakır ısı borusuyla MSI'ın soğutmaya abandığı bir seri. RTX 3070 olan modeli de 60 derece bandında gezer. Başka markalarda bu değer 80 dereceleri geçiyor genelde.

Klavyesi oldukça güzel, zaten Steelseries. Ama en çok beğenimi kazanan toucpahdi oldu. Apple Macbook kadar kaliteli bir touchpahde sahip. Geniş yüzeyi ve yağ gibi akan yüzeyi var.

Onun dışında performansı da oldukça iyi. Ben GS66'da, aynı özellikleri ihtiva eden diğer laptoplardan daha yüksek FPS alıyorum. Ama RTX 2070. 2080 ve 3070, 3080 kartlar Max-Q olduğundan biraz daha düşük FPS verebilir. Ancak gene de MSI'ın bu modeldeki performans ve soğutması çok iyi. 99.9W pil, klavye, touchpad, ekran, kasa kalitesi, tasarımı saymıyorum bile.

Asus'un Zepyhrus serisi de çok iyidir. Bizzat Zephyrus serisini kullanmadım ama Asus laptoplarda genelde optimus oluyor. FPS düşüyor bu sebeple. Diğer videomda Asus Scar Edition videosununa çektim. RTX 2070 olmasına rağmen MSI 2060 daha fazla FPS veriyor. Bu yüzden MSI'ı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı